Ціни в аптеках нагадали Порошенку про ювелірні магазини

Національна рада реформ на сьогоднішньому засіданні на чолі з президентом України Петро Порошенко розглядає пропозиції Міністерства охорони здоров'я щодо реформування галузі
Depo.Влада
16 квітня 2015 19:45
ФОТО: depo.ua

За його словами, реформування галузі охорони здоров'я для країни є сьогодні одним з головних пріоритетів, повідомили depo.ua у його прес-службі.

"Головне, чого бракує в цій сфері, - правди і відповідальності. Бракує чесного визнання, що безкоштовна медицина - це один з найбільших міфів сучасності, яким українські політики з року в рік дурять людей", - заявив Порошенко, закликавши позбутися цього міфу.

Також президент зауважив, що в безкоштовну медицину вірять доти, доки не захворіють і не з'явиться потреба звертатися до лікарів. "Правда полягає в тому, що за медичні послуги хтось має платити, і держава сама з цим не впорається, одним бюджетом всіх не полікуєш. Треба запроваджувати ефективну систему реформованої медицини", - зазначив він.

Також Порошенко наголосив, що стратегія реформування галузі має бути націлена на те, щоб у центрі уваги було не ліжко-місце, а пацієнт.

"Кінцевим індикатором реформи має стати те, що визначено в програмі "Стратегія реформ-2020", - середня тривалість життя. Збільшується тривалість життя - медицина працює добре. Зменшується тривалість життя, і які би солодкі пісні нам не співали, - медицина працює неефективно", - підкреслив глава держави.

Говорячи про ціни на ліки, Порошенко зауважив, що "цінники в аптеках нагадують цінники в ювелірних магазинах".

"Кроки, які були нами запропоновані, щоб зробити закупівлю ліків більш прозорою, реєстрацію набагато більш спрощеною, зняли левову частину бюрократично-корупційних складових, які до 40-50% підвищували абсолютно необгрунтовано ціни на ліки", - наголосив він.

При цьому президент підтримав пропозицію свого радника Ольги Богомолець та доручив міністру охорони здоров'я Олександру Квіташвілі відкрити та зробити публічними реєстри референтних цін на ліки.

Крім того, глава держави повідомив про підписання Закону, який передбачає здійснення державних закупівель ліків за участю міжнародних організацій, зокрема Всесвітньої організації охорони здоров'я, Дитячого фонда ООН (ЮНІСЕФ).

Міжнародний досвід свідчить, що запровадження такої процедури дасть можливість зекономити лише на закупівлях ліків до 40%. "Це буде потужний удар по фармакологічній мафії, яка 23 роки гріла руки на здоров'ї людей", - резюмував президент.