Кримські депутати завили: ціни зросли, їхніх зарплат не вистачає на розкіш

В окупованому Криму глава комітету Держради з інформаційної політики, зв'язку і масових комунікацій Сергій Шувайников заявив, що проти економії бюджетних коштів за рахунок скорочення окладів держслужбовців
Depo.Гроші
25 грудня 2014 11:05
ФОТО: depo.ua
Кримські депутати завили: ціни зросли, їхніх зарплат не вистачає на розкіш
Кримські депутати завили: ціни зросли, їхніх зарплат не вистачає на розкіш

Про це пише «Крым Медиа», передає depo.ua.

«Не треба було з самого початку встановлювати такі високі зарплати своїм чиновникам, щоб потім знижувати, - сказав він, коментуючи ініціативу глави Закзборів Севастополя Олексія Чалого урізати зарплати держслужбовцям. - Це неправильний підхід. І потім, я не вважаю, що зарплати кримських чиновників, у тому числі - наших кримських депутатів, в чомусь більші, ніж зарплати чиновників, які проживають на материковій частині Росії. Якщо порівнювати, то ситуація буде не на нашу користь. Вони з усіма добавками отримують набагато більше, ніж ми».

Крім того, за його словами, нинішньої зарплати кримського депутата на професійній основі «явно недостатньо, щоб утримувати сім'ю».

«Я б сказав, що це зведення кінців з кінцями. Зараз у мене народився син, і практично вся місячна зарплата у мене пішла на купівлю дитячої коляски, і така ж зарплата пішла на те, щоб купити все, що пов'язано з народженням сина. Ми просто вкладаємося в рамки і не можемо щось відкласти, дозволити собі якусь розкіш, враховуючи, що ціни зросли колосально. Тому, якщо ми в цей період ще почнемо економити на зарплатах чиновників, я думаю, це неправильний підхід», - підкреслив парламентар.

У той же час Шувайников запевнив, що якщо «зверху» прийде розпорядження про скорочення зарплат держслужбовців, він готовий піти на це.

«Якщо хтось нагорі вважає, що за рахунок цього буде користь суспільству, - будь ласка, я готовий, хоч чверть зарплати. Але тоді дайте мені можливість у вільний від роботи час десь підробляти. Тому що як депутат я не можу займатися бізнесом, можу тільки за рахунок викладацької діяльності. Я за те, щоб не економити на зарплатах чиновників, бюджетників, пересічних людей, а за те, щоб піднімати економіку і за рахунок цього збільшувати доходи людей», - заявив він.

Нагадаємо, голова Законодавчих зборів Севастополя Олексій Чалий доручив підготувати законопроект, що передбачає істотне зниження рівня посадових окладів і розмірів щомісячного грошового заохочення для державних службовців.