ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Китайці дадуть Україні $15 млрд кредиту на доступне житло

Китайська компанія CITIC ConstructionCo. Ltd надасть Україні кредит в розмірі 15 млрд долл. для будівництва доступного житла
Depo.Гроші
26 березня 2015 16:25
ФОТО: depo.ua

Сьогодні у Києві відповідний меморандум підписали уповноважений глави Мінрегіону України (за дорученням віце-прем'єра Геннадія Зубка) та уповноважений CITIC ConstructionCo. Ltd, повідомляє "Укрінформ".

Кредит дається під мінімальні відсотки терміном на 15 років із правом пролонгації.

В Україні планується реалізувати пілотний проект інвестиційною вартістю до 1 млрд долл. Компанія CITIC розглядатиметься як генеральний підрядник - замовник із реалізації проектів, Мінрегіон займатиметься підготовкою та реалізацією проектів.

Меморандум передбачає розвиток державної житлової політики, будівництва доступного житла, формування фонду соціального житла, розгортання молодіжного житлового будівництва, кредитування індивідуальних сільських забудовників, реалізацію інфраструктурних проектів.

Нагадаємо, що на сьогодні у квартирній черзі офіційно перебувають понад 800 тис. українських родин. Для вирішення цієї проблеми нинішніми ринковими інструментами державі потрібно понад 100 років.

CITIC ConstructionCo. Ltd. - дочірня компанія Китайської державної міжнародної трастово-інвестиційної корпорації CITIC Limited. Серед найбільших проектів, які компанія виконала останнім часом - будівництво головного стадіону Олімпіади-2008 у Пекіні "Пташине гніздо", соціального житла в Анголі на загальну суму 10 млрд дол., будівництво швидкісної автостради в Алжирі на загальну суму 6,3 млрд дол., метро в Тегерані (Іран).

Як повідомляв depo.ua, українська влада також проводить переговори з Китайською Народною Республікою про залучення інвестицій для реалізації програми орендного житла.