Китай зацікавився російською часткою в проекті заводу ядерного палива в Україні

Китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation висловила зацікавленість у викупі російської частки (50% мінус 1 акція) у проекті будівництва заводу ядерного палива на території України

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості, передає Depo.ua.

Крім того, інвестор покриє витрати України, що були раніше здійснені на фінансування будівництва заводу

"З метою залучення інвестицій для фінансування будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні, у 2015-2016 роках проведені переговори з можливими інвесторами щодо створення виробництва ядерного палива в Україні, зокрема з China Nuclear Fuel Corporation (Китайська Народна Республіка), яка висловила пропозицію щодо створення спільного виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС. Передбачається, що китайська сторона викупить акції АТ "ТВЕЛ" у повному обсязі та забезпечить повне фінансування проекту", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, міністр енергетики Ігор Насалик закливав, щоб Україна та Росія відновили спільне виробництво ядерного палива.

Довідка. У 2010-му році Кабмін затвердив російське ВАТ "ТВЕЛ" (входить до складу "Росатома") переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Під спорудження об'єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл). Для реалізації проекту було створено ПрАТ "Завод з виробництва ядерного палива", в якому українському державному концерну "Ядерне паливо" належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція – російській "ТВЕЛ".

На той момент загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів. Половина з цієї суми повинна була бути вкладена приблизно в рівних частках акціонерами (по 100-120 млн доларів кожною стороною). Інша частина повинна була бути "закрита" залученням кредитів.

Завод в 2015-му році повинен був почати випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію та нержавіючої сталі. На 2020-й рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme