Київський суд відібрав у Курченка Херсонський нафтоперевалочний комплекс

Господарський суд Києва задовольнив позов НБУ і стягнув за борги по іпотечному кредиту майно Херсонського нафтоперевалочного комплексу, що належав структурам групи ВЕТЕК бізнесмену-втикачу Сергія Курченку
Depo.Гроші
8 грудня 2014 17:21
ФОТО: depo.ua
Київський суд відібрав у Курченка Херсонський нафтоперевалочний комплекс
Київський суд відібрав у Курченка Херсонський нафтоперевалочний комплекс

Про це йдеться в рішенні суду від 27 листопада оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі, повідомляє ДеПо з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

Договір іпотеки був підписаний з «Реал Банком» (належав Курченку) та НБУ 8 листопада 2013. Згідно з умовами іпотеки компанії надавався кредит у розмірі 800 млн гривень. Для забезпечення кредиту в заставу надавалося майно (перевалочний комплекс і нафтобаза) Всеукраїнського промислового союзу ринковою вартістю понад 1,14 млрд грн. У зв'язку з тим, що «Реал Банк» не зміг розрахуватися за кредитом, суд вирішив стягнути перевалочний комплекс, нафтобази та інше майно перевалочного комплексу на користь НБУ.

ВЕТЕК раніше безуспішно планував вивести з-під застави майно перевалочного комплексу.

Рішенням Приморського районного суду Одеси від 30 вересня Херсонський нафтоперевалочный комплекс, що належить групі ВЕТЕК, був переданий в управління Державного підприємства із забезпечення нафтопродуктами (ПЗНП).

В свою чергу, заарештовані в резервуарах нафтопродукти, що належать ВЕТЕК, рішенням суду передані на зберігання державному підприємству Укртранснафтопродукт. Згідно з текстом рішення суду, на момент укладення кредитного договору Херсонська перевалка вже перебувала у власності структур групи ВЕТЕК.

Нагадаємо, в листопаді Господарський суд Києва постановив продати на публічних торгах будівлю по вул. Лабораторній, 6 у Києві в рахунок часткового погашення заборгованості «Реал Банку» перед Нацбанком за кредитом.