Як зробити перепланування у квартирі і не опинитися «поза законом»

При переплануванні квартири її власникам варто заздалегідь дізнатися про деякі нюанси в нормативно-правовій базі, пов'язані з дозволами на зміну планування приміщення
Depo.Гроші
20 листопада 2014 09:33
ФОТО: depo.ua
Як зробити перепланування у квартирі і не опинитися «поза законом»
Як зробити перепланування у квартирі і не опинитися «поза законом»

Що необхідно знати перед тим, як приступити до ремонтних робіт з перепланування. Так, зокрема, необхідно уточнити, яке перепланування потягне за собою так зване «узаконення», яке ні, а яке в принципі неможливо узаконити. Попередній дозвіл, так зване «узаконення», на початок будівельних робіт потрібне, якщо власник планує внести значні зміни в існуюче житло, наприклад, об'єднати дві або кілька квартир, або два поверхи. Також дозволу вимагають всі проектно-будівельні роботи, які зачіпають несучі стіни, наприклад, зменшення поверхні несучої стіни за рахунок нових дверних прорізів, з'єднання закритого приміщення з лоджією, мансардою за рахунок часткового демонтажу несучої конструкції, перенесення несучих конструкцій.

Вигідні пропозиції на квартири в Голосіївському районі від ЖК «Олімпійський». Для такого перепланування в обов'язковому порядку потрібна документація на початок роботи та дозвіл на подальше введення в експлуатацію. Більш дрібні перепланування ані узаконення, ані дозвільної документації не вимагають: це стосується об'єднання санвузла, якщо це не зачіпає несучих конструкцій, розширення кімнати за рахунок зносу не несучих перегородок, ліквідації або облаштування вбудованих шаф або антресолей, ніш. У цьому випадку досить буде отримати новий техпаспорт, в якому буде відображене нинішнє планування квартири після закінчення робіт.

Але існують і перепланування, які ніяким чином узаконити не вийде, вони просто заборонені існуючим законом. За словами юриста компанії «БТІ Консалтинг» Василя Семків, до них відносять перенесення батарей опалення на лоджію або балкон, об'єднані з кімнатою, перенесення кухні в інше приміщення в квартирі, обладнання кухні або санвузла над або під житловими кімнатами.