Кабмін запропонував Раді дефіцитний бюджет із прогнозом інфляції в 13%

Кабінет Міністрів України пропонує затвердити державний бюджет на наступний рік із доходами 475 млрд грн і витратами 527 млрд грн
Depo.Гроші
23 грудня 2014 09:42
ФОТО: depo.ua
Кабмін запропонував Раді дефіцитний бюджет із прогнозом інфляції в 13%
Кабмін запропонував Раді дефіцитний бюджет із прогнозом інфляції в 13%

Про це йдеться в проекті закону «Про державний бюджет на 2015 рік», який уряд вніс до парламенту, повідомляє depo.ua.

Граничний обсяг дефіциту бюджету визначається в сумі 63,7 млн грн, а оборотний залишок бюджетних коштів - у розмірі до 2% витрат загального фонду держбюджету.
Кабмін пропонує передбачити на кінець 2015 р. граничний державний борг у розмірі 1,2 млрд грн.

При цьому уряд прогнозує падіння ВВП на 4,3% і рівень інфляції 13,1% на 2015 рік.

«З метою мінімізації ризиків основою для розрахунку показників проекту державного бюджету на 2015 рік був обраний сценарій 2, згідно з яким падіння реального ВВП складе 4,3%, обсяг номінального ВВП - 1720, 8 млрд грн, індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року ) прогнозується на рівні 113,1%», - йдеться в повідомленні.

Крім того, у документі представлений і інший, більш позитивний сценарій на 2015 рік, що відповідає оцінкам МВФ. Згідно з ним, падіння ВВП складе 2%, а інфляція очікується на рівні 11,2%.

Передбачається, що економічна діяльність в Україні активізується в II півріччі 2015 року в результаті реалізації економічних реформ, а також завершення військового конфлікту на Сході України, вирішення проблеми з поставками газу в Україну за економічно обґрунтованою ціною, отримання донорської допомоги на відновлення територій, зруйнованих внаслідок військового конфлікту на сході країни; реалізації політики Національного банку України, спрямованої на підтримку економічного зростання; поглиблення співпраці з Європейським Союзом.

Нагадаємо, що депутати вже сьогодні планують розглянути проект державного бюджету на 2015 рік.