Кабмін хоче ввести прогресивну шкалу прибуткового оподаткування: ставки

Кабінет Міністрів України планує введення прогресивної шкали стягування прибуткового податку
Depo.Гроші
15 грудня 2014 11:17
ФОТО: depo.ua
Кабмін хоче ввести прогресивну шкалу прибуткового оподаткування: ставки
Кабмін хоче ввести прогресивну шкалу прибуткового оподаткування: ставки

Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на наявний у розпорядженні проект змін до податкового законодавства, який пропонує уряд.

Так, для зарплат та інших виплат, пов'язаних з трудовими відносинами, мінімальна ставка складе 15% - при щомісячній сумі доходу до 12 тис. грн.

Для тих, хто заробляє від 12 до 42 тис. грн на місяць, ставка податку буде 17% (від суми перевищення); від 42 до 83 тис. грн - 20% (від суми перевищення), а для доходу понад 83 тис. грн - 25%.

Для пасивних доходів, зокрема, відсотків, інвестиційного прибутку, роялті, шкала буде наступною:

- Річний дохід до 150 тис. грн буде обкладатися за ставкою 15%;

- Від 150 до 504 тис. грн - за ставкою 17% (до суми перевищення);

- Від 504 тис. грн до 996 тис. грн - за ставкою 20% (до суми перевищення);

- Від 996 тис. грн - за ставкою 25%.

Крім того, Кабмін хоче знизити діючий поріг оподаткування пенсій або щомісячного довічного грошового утримання. Якщо зараз держава знімає 15% з суми, що перевищує 10 тис. грн на місяць, то цю планку пропонують зменшити до трьох мінімальних зарплат.

Також передбачається введення одноразового декларування доходів, майна фізичних осіб, в тому числі, отриманих з порушенням законодавства (амністія). Податківці обіцяють не випитувати джерела походження цих доходів і активів. А декларуванню підлягають кошти, які офіційно задокументовані (наприклад, знаходяться на банківському рахунку). Тож гроші які лежать «під матрацом» можна приховати.

За даними інформагентства, додатково пропонується ввести податок на різницю між доходами і витратами платника податків. За підсумками амністії співробітники Державної фіскальної служби оцінюють загальну вартість активів, що належать платнику податків. У випадку, коли сума його витрат перевищує доходи, з різниці стягується 30% податку. Тому, навіть якщо людина вирішить витратити незадекларовані заощадження в майбутньому, йому доведеться сплатити цей податок.

Як повідомляв ДеПо, Міністерство фінансів України екстрено готує до розгляду у Верховній Раді проект податкової реформи, який передбачає введення 30% податку на суму, що перевищує витрати фізичних осіб над їхніми доходами.