Гонтарева заговорила про зняття обмежень на валютному ринку

Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва відзначає позитивні тенденції зі стабілізацією курсу долара протягом останніх днів
Depo.Гроші
14 березня 2015 09:29
ФОТО: depo.ua
Гонтарева заговорила про зняття обмежень на валютному ринку
Гонтарева заговорила про зняття обмежень на валютному ринку

За її словами, з початку березня Нацбанк для поповнення міжнародних резервів викупив 579 млн доларів США, повідомили depo.ua в прес-службі НБУ.

«Тепер у нас є чим підтримувати ринок. В подальшому ці кошти можуть бути використані для здійснення валютних інтервенцій у разі виникнення волатильності на ринку або панічних настроїв населення. У разі збереження тенденції стабілізації, адміністративні обмеження будуть поступово зніматися», - йдеться в повідомленні.

Як зазначила Гонтарева, позитивною тенденцією є і те, що населення також продовжує продавати готівкову іноземну валюту банкам більше, ніж купує. Сальдо таких операцій, за її даними, з початку місяця склало майже 70 млн дол.

Нагадаємо, на початку березня повідомлялося, що НБУ планує ввести нові адміністративні обмеження для стабілізації ситуації на фінансовому ринку.

13 березня президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом будуть скасовані обмеження на доступ населення до банківських вкладів.

Як повідомляв depo.ua, 11 березня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила нову 4-річну кредитну програму Extended Fund Facility на 17,5 млрд доларівзамість раніше чинної програми Stand-by на 17 млрд доларів.