НБУ вводить нові заходи для стабілізації курсу гривні

Національний банк України планує ввести нові адміністративні обмеження для стабілізації ситуації на фінансовому ринку
Depo.Гроші
3 березня 2015 14:55
ФОТО: depo.ua
НБУ вводить нові заходи для стабілізації курсу гривні
НБУ вводить нові заходи для стабілізації курсу гривні

На засіданні Комітету з монетарної політики НБУ було розглянуто стан грошово-кредитного ринку, динаміку макроекономічних показників і можливі сценарії подальшого розвитку подій, передає depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Нинішня ситуація зумовила необхідність використання з уже впровадженими адміністративними обмеженнями таких комплексних заходів монетарного регулювання для стримування девальваційного тиску на гривню, зниження напруги на грошово-кредитному ринку та нівелювання ризиків для цінової стабільності в середньостроковій перспективі:

1) підвищення з 4 березня облікової ставки з 19,5% до 30,0% річних з відповідним коригуванням процентних ставок по активних і пасивних операціях НБУ з регулювання ліквідності банківської системи.

Водночас, щоб уникнути негативних наслідків для стабільності банківської системи було доцільним обмежити вплив від підвищення облікової ставки на вартість уже наданих банкам стабілізаційних кредитів - їхня вартість не зміниться.

2) збільшення обсягів обов'язкових резервів банків.

У наступному періоді бронювання (11 березня - 10 квітня) обсяг обов'язкових резервів банків у встановленому нормативі збільшиться орієнтовно на 12 млрд гривень, що зменшить обсяги вільної ліквідності банківської системи і сприятиме зниженню девальваційного тиску на обмінний курс. Основним чинником цього зростання буде курсова переоцінка залучених коштів в іноземній валюті. Нові резервні вимоги набудуть чинності з початку нового періоду резервування, а саме - з 11 березня 2015 року.

3) використання жорстких кількісних показників грошової пропозиції відповідно до попередніх домовленостей з фахівцями Міжнародного валютного фонду.

На засіданні КМП були розглянуті і схвалені попередньо узгоджені з МВФ у рамках нової програми розширеного фінансування орієнтири монетарних агрегатів. Зокрема, максимально допустиме зростання монетарної бази в 2015 році, узгоджене з макроекономічними прогнозами, було оцінене в 91 млрд грн.

Як повідомляв depo.ua, Міжнародний валютний фонд прогнозує інфляцію в Україні на рівні 27% у 2015 році. Кабмін, у свою чергу, оцінив інфляцію в Україні в 2014 році на рівні 26%.