Гонтарєва пообіцяла очистити банківський сектор до липня

Глава Національного банку України (НБУ) повідомила, що очищення банківського сектора завершиться 30 червня
Depo.Гроші
29 квітня 2015 21:53
ФОТО: depo.ua
Гонтарєва пообіцяла очистити банківський сектор до липня
Гонтарєва пообіцяла очистити банківський сектор до липня

Про це вона заявила під час традиційної наради з банкірами, передає depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

"Перша стадія реформи банківського сектора - очищення, буде закінчена вже 30 червня 2015 року. Саме до цього часу 35 найбільших банків, які пройшли в 2014 році стрес-тестування, повинні бути докапіталізовано. По суті, буде практично завершено очищення системи від банків, які несли системні ризики. Більше того, ми бачимо, що з цього моменту ми можемо вже починати перезавантаження банківської системи - це другий етап нашої реформи. Ми вже підготували всі необхідні нормативно-правові акти, посилили систему банківського нагляду та фінансовий моніторинг. Ми запустимо процедуру "permanent supervision", для того, щоб ніколи більше не допустити в банківській системі того, що нашій команді дісталося у спадок влітку 2014 р.", - сказав Гонтарєва.

Вона наголосила, що завданням НБУ є створити на банківському ринку і всередині самого Нацбанку такі умови, при яких всі проведені реформи будуть незворотними. За її словами, на перезавантаження банківського сектора знадобиться не менше року.

"Почнемо з поступового зняття обмежень, спочатку на ринку депозитів фізичних осіб, а згодом і на валютному ринку. Почнемо знижувати ставку рефінансування, як тільки скоротити інфляцію. Посилимо рівень корпоративного управління в банках та рівень управління ризиками. Таким чином, будемо повертати довіру вкладників до банківської системи України", - сказала Гонтарєва.

Вона підкреслила, що третій етап - це сталий розвиток банківської системи за всіма її напрямками.

"Ми, як регулятор, повинні бути до цього готові. Національний банк буде не тільки декларувати показники інфляції і писати принципи монетарної політики, а й реалізувати ці принципи через механізми інфляційного таргетування і гнучкого обмінного курсу. Наша мета - це досягнення 5% інфляції на горизонті в 3-5 років, і сприяння економічному зростанню країни через забезпечення економіки доступними за ціною ресурсами", - підкреслила вона.

Мітки: