Гонтарєва пообіцяла очистити банківський сектор до липня

Глава Національного банку України (НБУ) повідомила, що очищення банківського сектора завершиться 30 червня
Гонтарєва пообіцяла очистити банківський сектор до липня
Гонтарєва пообіцяла очистити банківський сектор до липня

Про це вона заявила під час традиційної наради з банкірами, передає depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

"Перша стадія реформи банківського сектора - очищення, буде закінчена вже 30 червня 2015 року. Саме до цього часу 35 найбільших банків, які пройшли в 2014 році стрес-тестування, повинні бути докапіталізовано. По суті, буде практично завершено очищення системи від банків, які несли системні ризики. Більше того, ми бачимо, що з цього моменту ми можемо вже починати перезавантаження банківської системи - це другий етап нашої реформи. Ми вже підготували всі необхідні нормативно-правові акти, посилили систему банківського нагляду та фінансовий моніторинг. Ми запустимо процедуру "permanent supervision", для того, щоб ніколи більше не допустити в банківській системі того, що нашій команді дісталося у спадок влітку 2014 р.", - сказав Гонтарєва.

Вона наголосила, що завданням НБУ є створити на банківському ринку і всередині самого Нацбанку такі умови, при яких всі проведені реформи будуть незворотними. За її словами, на перезавантаження банківського сектора знадобиться не менше року.

"Почнемо з поступового зняття обмежень, спочатку на ринку депозитів фізичних осіб, а згодом і на валютному ринку. Почнемо знижувати ставку рефінансування, як тільки скоротити інфляцію. Посилимо рівень корпоративного управління в банках та рівень управління ризиками. Таким чином, будемо повертати довіру вкладників до банківської системи України", - сказала Гонтарєва.

Вона підкреслила, що третій етап - це сталий розвиток банківської системи за всіма її напрямками.

"Ми, як регулятор, повинні бути до цього готові. Національний банк буде не тільки декларувати показники інфляції і писати принципи монетарної політики, а й реалізувати ці принципи через механізми інфляційного таргетування і гнучкого обмінного курсу. Наша мета - це досягнення 5% інфляції на горизонті в 3-5 років, і сприяння економічному зростанню країни через забезпечення економіки доступними за ціною ресурсами", - підкреслила вона.