Гонтарева запевняє, що всі заходи НБУ узгоджені з МВФ

Адміністративні заходи Національного банку України на валютному ринку, включаючи введені на цьому тижні обмеження для імпортерів, узгоджені з Міжнародним валютним фондом
Depo.Гроші
25 лютого 2015 11:46
ФОТО: depo.ua
Гонтарева запевняє, що всі заходи НБУ узгоджені з МВФ
Гонтарева запевняє, що всі заходи НБУ узгоджені з МВФ

Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в коментарі УНІАН, передає depo.ua.

«Всі адміністративні заходи ми завжди спочатку погоджуємо з Міжнародним валютним фондом, а потім вводимо. Так що, все узгоджено», - сказала Гонтарева, відповідаючи на запитання, чи узгоджені останні нововведення регулятора на валютному ринку, включаючи обмеження з оплати імпортних контрактів, з вимогами МВФ в рамках нового меморандуму.

Нагадаємо, НБУ з 24 лютого ввів ряд обмежень на валютному ринку, включаючи обов'язкову перевірку імпортних контрактів на суму понад 50 тис. дол., що передбачають передоплату, обов'язкове оформлення акредитива для виконання імпортного контракту з передоплатою на суму понад 500 тис. дол., а також заборону на операції з кредитування для купівлі валюти.

Глава НБУ Валерія Гонтарева анонсувала нові заходи для стабілізації ситуації на валютному ринку, якщо вжиті регулятором обмеження не дадуть очікуваного результату.

Сьогодні, 25 лютого, Нацбанк своєю постановою ввів тимчасову - строком до 27 лютого - заборону уповноваженим банкам купувати валюту за дорученням клієнтів, у тому числі за раніше поданими заявками.