Гонтарева розповіла, яким чином планує приборкати долар

Національний банк України заборонив банкам видавати гривневі кредити для купівлі валюти, а також посилить контроль за імпортними операціями
Depo.Гроші
23 лютого 2015 13:37
ФОТО: depo.ua
Гонтарева розповіла, яким чином планує приборкати долар
Гонтарева розповіла, яким чином планує приборкати долар

Про це сьогодні на прес-конференції повідомила голова регулятора Валерія Гонтарева, передає depo.ua з посиланням на «РБК-Україна».

«Банкам буде заборонено давати кредити клієнтам для купівлі валюти. Це можуть бути як імпортні контракти, так і для погашення боргів», - заявила Гонтарева.

Голова НБУ пояснила, що для кредитування імпортерам доведеться або купувати валюту за гривню, або брати валютні кредити в українських банків.

За її словами, це обмеження набуде чинності із завтрашнього дня, 24 лютого.

Крім того, вона заявила, що Національний банк України посилив контроль над імпортними операціями.

«Нами прийнято рішення, і правління Нацбанку прийняло постанову, якою вводяться обмеження. Ці обмеження стосуються збільшення контролю над імпортними операціями. Йдеться про передоплату. Вводиться обмеження, що будь-яка передоплата, яка перевищує 50 тис. доларів, не тільки купівля валюти, але й будь-яка передоплата, перевірятиметься НБУ на предмет законності та правильності операції. Ми не робимо ніякого критичного імпорту», - заявила Гонтарева.

Вона також зазначила, що за результатами аналізу ситуації валютного ринку НБУ дійшов висновку, що тиск на нацвалюту виявляється переважно з боку імпорту, а не з боку населення.

Як відомо, менше ніж за рік гривня девальвувала в чотири рази.