Газовидобувна галузь просить Парламент проголосувати вкрай необхідні законопроекти

Наступного тижня на розгляд Верховної Ради очікується винесення законопроекту №3096-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі", який передбачає дерегуляцію газовидобутку

Зі слів Романа Опімаха, виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України, діюча дозвільна система є надзвичайно бюрократичною та тривалою: для введення родовища у промислову розробку компаніям потрібно зібрати 44 погодження у 16-ти установах і на все це витрачається понад 3 роки.

"Законопроект №3096-д передбачає скорочення дозвільної процедури на 18 місяців, що суттєво прискорить введення родовища у промислову розробку та спростить землевідведення для буріння нових свердловин. Це дасть змогу покращити ситуацію у секторі та збільшити видобуток природного газу. Ініціатива щодо спрощення дозвільних процедур у газовидобуванні підтримана Урядом та Прем'єр-міністром. Уся галузь очікує, що цей важливий документ буде прийнятий парламентом уже наступного тижня", - зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Роман Опімах.

"За нашими підрахунками, цьогоріч простій бурового обладнання компанії складає 20 362 години. За цей час ми могли би пробурити 6 свердловин: а це – 131,4 млн кубічних метрів газу для країни. Якщо перевести ці цифри у гривні, то фінансові збитки компанії дорівнюють 637,2 млн грн. Втрати держбюджету складають 185 млн грн рентних платежів, з яких обласний та районний бюджети недоотримали по 12,7 млн грн, місцеве самоврядування – 6,4 млн грн", - повідомив Олег Прохоренко, голова правління ПАТ "Укргазвидобування".

Особливо болючою для газовидобувних компаній є процедура відведення землі під свердловину. На сьогодні вона є в рази довшою, ніж саме буріння.

"З нашого досвіду, буріння нової свердловини займає 2 місяці, а на оформлення всіх дозволів, у кращому випадку, йде 6 місяців. Тобто, підготовчий етап в кілька разів перевищує період самих робіт. І це є найвдалішим та найшвидшим прикладом. Практика показує, що, зазвичай, компанії витрачають майже рік лише на оформлення землі під промислову розробку, хоча необхідна площа для свердловини є зовсім малою та складає приблизно 0,04 гектара", - Сергій Глазунов, генеральний директор групи компаній SmartEnergy.

Важливою реформою для газовидобувної галузі, яка також підтримана Урядом, є зменшення податкового навантаження та зниження рентних ставок.

"Впровадження стимулюючої рентної ставки у розмірі щонайбільше 12 % для нових свердловин стимулюватиме видобуток газу та залучення іноземних інвестицій. Обов'язковою гарантією для таких проектів має стати фіксація цієї ставки – впровадження стабілізаційної умови мінімум на 10 років. Такий міжнародний інструмент використовується в понад 22 країнах світу та вже знайшов відображення в законодавстві України про зелений тариф та угоди про розподіл продукції", - Ігор Щуров, генеральний директор компанії ДТЕК Нафтогаз.

Сергій Глазунов, генеральний директор групи компаній SmartEnergy.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme