Газові переговори відкладені до осені, - Демчишин

Наступні переговори між Україною, Росією та ЄС по газу мають відбутися восени, перед наступним опалювальним сезоном
Depo.Гроші
1 липня 2015 10:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Такі переговори заплановані. Ми домовилися, що Європейська комісія сформує протокол сьогоднішньої зустрічі і відобразить в ньому всі спірні питання і винесе їх на подальше обговорення", - зазначив міністр.

Він додав, що Київ не має наміру затягувати ці актуальні питання.

"До жовтня ми не плануємо це затягувати. Ми розуміємо, що зараз почнуться періоди відпусток, тому нам дуже необхідно акуратно підійти до цього питання, щоб він не перейшов в осінь", - пояснив Демчишин.

За результатами зустрічі українська сторона очікувала підписання тристороннього протоколу, як минулої осені. Однак, як наголосив високопосадовець, Росія не бачить потреби в цьому.

"Росія дає знижку лише квартально. Давати знижку на один квартал без переговорів неправильно. Ми хотіли б зрозуміти, як була сформована знижка, хотіли її як в зимовому пакеті - дискусія триває. Російська сторона наполягає на тому, що ціна визначається тільки на квартал - і наступні переговори у вересні повинні сформувати базу на четвертий квартал. Ми вважаємо, що це не дає можливості планувати обсяг, який Україна закуповує і який вона повинна закачувати в сховища", - наголосив Демчишин.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак, у свою чергу, прокоментував ситуацію з підписанням протоколу: "... у нас не було мови про те, що ми повинні були підписувати якийсь документ, що зобов'язує. І я хочу сказати, що попередній протокол був підписаний на зимовий період і основна його мета була - погашення заборгованості "Нафтогазу" перед "Газпромом". Це були базові умови, які треба було відобразити в протоколі".

Він додав, що оскільки знижка надається щоквартально, як прописано в контракті, не має сенсу повторно відображати ці умови.