Гарна новина від Яценюка: Кредитори списали Україні $4 млрд боргів

Комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу і відтермінувати виплату решти боргу на чотири роки

Про це заявив глава Кабміну Арсеній Яценюк на засіданні уряду, передає depo.ua.

"Шість місяців тому наша команда під головуванням міністра фінансів Наталії Яресько вступила в нерівні перемовини з кредиторами... Мало хто сподівався, що Україна успішно проведе ці переговори. Очікуваного нашими ворогами дефолту не буде. Україна домовилася про часткове списання наших боргів", - сказав Яценюк.

Він також розкрив умови списання цих боргів. "Перше - 20% боргу списується нашими кредиторами. Уряд України списав майже $4 млрд. Друге - вартість обслуговування держборгу не підвищується. Третє - у найближчі 4 роки Україна не буде погашати тіло кредиту і наші зобов'язання, які ми повинні були почати виконувати з 2015 року, переносяться на 4 роки", - сказав Яценюк.

У свою чергу, міністр фінансів Наталія Яресько додала: "Строки погашення тієї частини боргу, яку не буде списано, будуть перенесені з 2015-2023 років на 2019-2027 року. Тобто Україна не буде сплачувати основну суму боргу до 2019 року".

Нагадаємо, напередодні американська газета The Wall Street Journal повідомила, що Україна і кредитори обговорюють варіант списання 20% основної суми боргу. 

У свою чергу, глава українського Мінфіну Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $ 3,8 млрд боргів з $ 19,3 млрд.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші.depo.ua.