ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гарна новина від Яценюка: Кредитори списали Україні $4 млрд боргів

Комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу і відтермінувати виплату решти боргу на чотири роки
Depo.Гроші
27 серпня 2015 13:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив глава Кабміну Арсеній Яценюк на засіданні уряду, передає depo.ua.

"Шість місяців тому наша команда під головуванням міністра фінансів Наталії Яресько вступила в нерівні перемовини з кредиторами... Мало хто сподівався, що Україна успішно проведе ці переговори. Очікуваного нашими ворогами дефолту не буде. Україна домовилася про часткове списання наших боргів", - сказав Яценюк.

Він також розкрив умови списання цих боргів. "Перше - 20% боргу списується нашими кредиторами. Уряд України списав майже $4 млрд. Друге - вартість обслуговування держборгу не підвищується. Третє - у найближчі 4 роки Україна не буде погашати тіло кредиту і наші зобов'язання, які ми повинні були почати виконувати з 2015 року, переносяться на 4 роки", - сказав Яценюк.

У свою чергу, міністр фінансів Наталія Яресько додала: "Строки погашення тієї частини боргу, яку не буде списано, будуть перенесені з 2015-2023 років на 2019-2027 року. Тобто Україна не буде сплачувати основну суму боргу до 2019 року".

Нагадаємо, напередодні американська газета The Wall Street Journal повідомила, що Україна і кредитори обговорюють варіант списання 20% основної суми боргу. 

У свою чергу, глава українського Мінфіну Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $ 3,8 млрд боргів з $ 19,3 млрд.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші.depo.ua.