ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Фонд держмайна має намір розірвати договір оренди Гостинного двору

Регіональне відділення Фонду держмайна (ФДМ) у Києві звернулося до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору з ПАТ Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство Укрреставрація.
Depo.Гроші
29 березня 2016 20:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Фонду держмайна.

"Регіональний відділ просить суд зобов’язати орендаря повернути йому державне нерухоме майно – будівлю-пам’ятку архітектури Гостинний двір загальною площею 9433 м2", - сказано в повідомленні Фонду.

Причиною звернення у ФДМ називають невиконання орендарем умов договору оренди.

Згідно з договором від 18 березня 1994 року за №149, орендар брав на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури Гостинний двір та утримання будівель в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

Однак акт обстеження Гостинного двору свідчить, що жодних будівельних робіт на орендованому об’єкті не проводилося. Крім того, в акті зафіксовано відсутність настилу даху будинку, вікон та дверей будівлі, зовнішнього та внутрішнього оздоблення будівлі, а також часткове (мінімальне) підтоплення підвальних приміщень.

У зв'язку з цим ФДМ направив на адресу відповідача листа з пропозицією про дострокове розірвання договору оренди. Однак лист було повернула поштова служба з відміткою відділення поштового зв’язку "за закінченням встановленого строку зберігання".

"Враховуючи це, договір оренди від 18.03.1994 № 149 підлягає розірванню за рішенням суду, і за наслідками його припинення Відповідач зобов’язаний негайно повернути орендоване державне нерухоме майно РВ Фонду по місту Києву", - зазначається в повідомленні Фонду держмайна.

ФДМ також повідомив про численні звернення народних та місцевих депутатів, журналістів та громадськості про неналежне утримання та навіть можливе знищення архітектурної пам’ятки Гостинний двір його орендарем.

Нагадаємо, 24 червня 2014 року суд заборонив незаконну реконструкцію Гостинного двору у Києві на Подолі.

3 липня 2014 року Київрада розірвала договір з реставратором Гостинного двору.

9 грудня 2014 року Київрада попросила міністрів повернути Гостинний двір у комунальну власність.

22 жовтня 2015 року активісти показали, як виглядає Гостинний двір з висоти пташиного польоту.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші