Експерти Profinvestment розповіли, що таке верифікація (KYC) на біржах

Сучасна криптоіндустрія загалом сильно відрізняється від того, якою вона була у 2009 році. Раніше криптовалюта була синонімом анонімності, а тепер вимоги регуляторів, уряду, банків не дозволяють оперувати цифровими валютами повністю конфіденційно

Експерти Profinvestment розповіли, що та…
Ілюстративне фото

Експерти Profinvestment розповіли, що таке верифікація на біржах, навіщо і в яких випадках вона потрібна.

Що таке верифікація (KYC) на криптобіржі

Під верифікацією розуміють перевірку особи користувача, а також у деяких випадках додатково адреси його проживання. Для перевірки клієнту потрібно надати такі дані:

  • Прізвище, ім'я, по-батькові (за наявності).
  • Країна та адреса проживання.
  • Контактні дані (e-mail, телефон).
  • Дані посвідчення особи – наприклад номер, серія паспорта.

На деяких біржах, наприклад, OKX цього достатньо для проходження першого етапу верифікації. Щоб отримати більш високі рівні перевірки і розширювати доступний функціонал, може знадобитися також:

  • Фото/скан паспорта.
  • Selfie або лицьова перевірка в онлайн-режимі для порівняння з фотографією в паспорті.
  • Підтвердження адреси (банківська виписка, квитанції ЖКГ).
  • Вказівка джерела доходів.

Відправивши інформацію, залишається зачекати, доки її перевірять та підтвердять.

Навіщо біржі запитують верифікацію

Це вимога регулюючих органів, пов'язана з правилами AML (anti-money laundering) проти відмивання грошей. Вважається, що, якщо користувач погодився надати персональні дані, він не має наміру здійснювати незаконні транзакції. Позитивний аспект запровадження KYC на біржах у тому, що це допомагає легалізації промисловості у різних країнах, і навіть знижує кількість шахраїв.

Однак верифікація нейтралізує анонімність, одна з ключових переваг криптовалют. Тепер ті, хто бажає повної конфіденційності, мають обирати інші послуги, децентралізовані біржі.

Уряди проти анонімності, оскільки транзакції користувачів, які не надали особистих даних, неможливо контролювати, і це може призвести до порушень закону, наприклад, фінансування тероризму та відмивання грошей. Тому верифікація на криптобіржах вже стала звичайною справою, хоча ще залишилися деякі платформи, які дають відносну свободу, проте запроваджуючи обмеження для неверифікованих користувачів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme