Держкосмос залишили без копійки

Голова Державного космічного агентства України Любомир Сабадош заявив, що відомство у 2016 році не отримало жодних коштів з державного бюджету
Depo.Гроші
13 липня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв’ю виданню "Урядовий кур’єр", передає depo.ua.

"На виконання цільової науково-технічної програми законом "Про державний бюджет на 2016 рік" було передбачено 230 мільйонів гривень (майже 10 мільйонів доларів). Але й досі на космічну програму в цьому році ми не отримали жодної копійки з державного бюджету! Хоча кошти є, вони на казначейському рахунку. Нам заважає дуже складна процедура погодження фінансування в Мінекономіки та Мінфіні, а після зміни уряду всі погодження доводиться проходити по новому колу", - підкреслив голова Держкосмосу.

Сабадош також розповів про проблеми галузі.

"Проблеми є. Ми призупинили співпрацю з Росією, відчуваємо брак комплектації, матеріалів, фінансування. Але розуміємо, що все це можемо купити в інших країнах світу за умови, що їх спрямують на створення ракетоносіїв, супутників для мирного дослідження космосу", - зазначив він.

Нагадаємо, найближчими місяцями планується запуск українсько-американської ракети, що підтвердить реноме України як космічної держави.