Депутати Яценюка хочуть розслідування, як Тимошенко віддала контроль над "Укрнафтою"

У парламенті зареєстрований проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування дій уряду Юлії Тимошенко, які призвели до втрати державного контролю над компанією "Укрнафта"
Depo.Гроші
5 червня 2015 16:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу партії "Народний фронт".

"У пояснювальній записці до постанови зазначається, що з метою поліпшення соціально-економічної ситуації уряд Арсенія Яценюка прийняв ряд важливих рішень, які повинні збільшити доходи до державного бюджету України. Одним із таких кроків стало намагання уряду повернути контроль над державною компанією "Укрнафта" з метою витребування боргів за користування та ренту виробничих потужностей компанії", - розповіли в партії.

У "Народному фронті" стверджують, що на сьогодні борги "Укрнафти" перед державою становлять більше 7 млрд грн, однак у 2010 році, за погодженням Кабінету Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко, була підписана угода між акціонерами "Укрнафти", відповідно до якої держава не має права змінювати керівництво компанії.

"У разі зміни керівництва компанії за ініціативою держави, акціонери компанії - іноземні юридичні та фізичні особи мають право подати позов до Лондонського суду міжнародного арбітражу. Такий позов буде загрожувати втратам держави більше 5 млрд дол.", - зазначається в постанові.

У проекті постанови також йдеться, що уряд Яценюка планував направити кошти, які "Укрнафта" заборгувала державі, на індексацію зарплат та збільшення пенсій найбільш незахищеним верствам населення країни.

Тимчасова слідча комісія має з'ясувати факти, викладені прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком під час виступу у Верховній Раді 5 червня, щодо підписання неправомірної "Угоди між акціонерами ПАТ "Укрнафта" від 25 січня 2010 року", яка була погоджена урядом на чолі з Юлією Тимошенко та призвела до фактичної втрати державного контролю над ПАТ "Укрнафта".

Нагадаємо, що 19 березня народні депутати прийняли  Закон "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)".  Закон дозволить державі повернути контроль над компанією "Укрнафта", яку досі контролює голова екс-голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський, оскільки пропонується знизити кворум, необхідний для проведення загальних зборів акціонерного товариства, з 60% до 50% + 1 акція вже цього року, а не з 1 січня 2016. Тоді держава зможе розподілити дивіденди товариства.

"Нафтогаз України" уже просить Господарський суд Києва зобов'язати нафтовидобувну компанію "Укрнафта" перерахувати мажоритарному акціонеру, яким є сам "Нафтогаз", дивіденди. Водночас Ігор Коломойськийпогрожує Кабміну судовим позовом на 5 млрд грн.