Коломойський вирішив відсудити у Кабміну 5 млрд грн, – нардеп

Акціонер ПАТ "Укрнафта", власник групи "Приват" Ігор Коломойський анонсував позов до суду на Кабінет Міністрів України на суму 5 млрд грн
Depo.Гроші
29 травня 2015 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це Коломойський заявив на засіданні Наглядової ради "Укрнафти", повідомив у своєму мікроблозі Twitter народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Мустафа Найєм, передає depo.ua.

За словами нардепа, бізнесмен також назвав міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса некомпетентним: "Він не розбирається в питанні".

Нагадаємо, що  "Нафтогаз України" уже просить Господарський суд Києва зобов'язати нафтовидобувну компанію "Укрнафта" перерахувати мажоритарному акціонеру, яким є сам "Нафтогаз", дивіденди.

Сума дивідендів у позовній заяві не вказана, однак раніше йшлося, що держава розраховує отримати близько 1,8 млрд грн. 

Додамо, що 50% + 1 акція "Укрнафти", що є відкритим акціонерним товариством, належить "Нафтогаз України", близько 42% акцій - компаніям, афільованим із "Приватбанком" мільярдера Ігоря Коломойського.

19 березня народні депутати прийняли  Закон "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством)".  Закон дозволить державі повернути контроль над компанією "Укрнафта", яку досі контролює голова екс-голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський, оскільки пропонується знизити кворум, необхідний для проведення загальних зборів акціонерного товариства, з 60% до 50% + 1 акція вже цього року, а не з 1 січня 2016. Тоді держава зможе розподілити дивіденди товариства.

Також зазначимо, що Державна фіскальна служба звернулася до керівника "Нафтогазу" Андрія Коболєва з проханням звільнити керівника "Укрнафти"Пітера Ванхеке через відмову сплачувати податки. Після цього Коломойський заявив, що НАК "Нафтогаз України" заборгував ПАТ "Укрнафта" як мінімум 50 млрд грн.