Дарницькі інфузії: інноваційні технології вже в Україні

Фармацевтична фірма «Дарниця» ввела в експлуатацію унікальне для України виробництво інфузійних розчинів європейського рівня
Depo.Гроші
11 березня 2015 11:16
ФОТО: depo.ua
Дарницькі інфузії: інноваційні технології вже в Україні
Дарницькі інфузії: інноваційні технології вже в Україні

Фармацевтична фірма «Дарниця» першою на вітчизняному ринку почала інноваційне виробництво інфузійних розчинів в поліпропіленових флаконах з євроковпачком за допомогою сучасної технології Blow-Fill-Seal. Для реалізації даного проекту знадобилося 20 млн євро і два роки копіткої роботи. Виробнича потужність запущеної лінії складає 16 млн флаконів інфузійних препаратів на рік.

«Ми представляємо новий еталон фармацевтичного виробництва, який вже зараз є нормою в Європі, а тепер він доступний і для наших громадян. Ті технічні та технологічні рішення, які ми впровадили при виготовленні інфузійних розчинів - унікальні і є стандартом у світовій фармацевтиці», - заявила на презентації нової виробничої лінії генеральний директор ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» Світлана Діденко.

Відкриття сучасного, орієнтованого на турботу про здоров'я громадян виробництва відбулося за участю першої леді держави Марини Порошенко. «Приємно, що саме українські виробники обрали європейські стандарти, які цінуються у всьому світі, незважаючи на складні умови, в яких ми всі зараз перебуваємо. Будучи соціально орієнтованою компанією, «Дарниця» пропонує препарати європейської якості за доступною ціною», - заявила Марина Порошенко. Вона подякувала Фармацевтичній фірмі «Дарниця» за роботу і висловила впевненість у тому, що досягти миру в країні і побудувати сучасне європейське суспільство вдасться тільки спільними зусиллями держави, бізнесу та громадськості.

Рятуючи життя

Інфузійні розчини в пластикових флаконах - глобальний сучасний тренд і стандарт у світовій фармацевтиці. До того ж, світовий досвід показує, що проблематика інфузійної терапії на сьогоднішній день дуже актуальна. Тому «Дарниця» прийняла рішення про розвиток саме цього напрямку.

Відповідно до вимог стандарту GMP (Good Manufacturing Practice - Правила організації виробництва і контролю якості лікарських засобів) виробництво інфузійних розчинів в поліпропіленових флаконах з євроковпачком, на відміну від скляних пляшок або ПВХ-пакетів, забезпечує 100% -й контроль герметичності і гарантує стерильність. Це досягається шляхом застосування температурної стерилізації при температурі 121 °С протягом 15 хв, що відповідає вимогам Європейської фармакопеї.

Крім того, безпека гарантує багатоступінчастий 100% -й комп'ютерний контроль кожного флакона за показниками герметичності, відсутності сторонніх механічних частинок і тому подібного.

«Інфузійну терапію в народі часто називають крапельницею. Цей вид лікування затребуваний в будь-якій країні як у мирний, так і воєнний час, оскільки його використовують при різних станах повсюди: до, після і під час операцій, при опіках, травмах, гострих і хронічних станах», - підкреслює директор зі стратегічного розвитку Фармацевтичної фірми «Дарниця» Валерій Кидонь.

За його словами, інфузійні розчини виробництва Фармацевтичної Фірми «Дарниця» зручно транспортувати і зберігати, зберігаючи склад лікарського засобу всередині флакона, оскільки вони легші і менші за габаритами, ніж скляні пляшки і ПВХ-пакети, а також їх складніше механічно пошкодити. Крім того, нова інноваційна продукція «Дарниці» дуже зручна при використанні, оскільки надає можливість змішувати препарати в одній ємності, на відміну від ПВХ-пакетів, і не вимагає особливого підходу в утилізації.

«Наші інфузійні розчини дуже прості і безпечні у використанні. Я працював лікарем реанімації та пам'ятаю, яку тривогу відчуває лікар або медична сестра, коли закінчується розчин в крапельниці і виникає ризик потрапляння повітря у вену пацієнта. При використанні наших флаконів такого ризику немає. Коли розчин закінчується, флакон «хлопає» і подача ліків припиняється, далі розчин не капає. Ризику потрапляння повітря у вену - немає», - пояснює Валерій Кидонь.

Ця властивість особливо актуальна при використанні інфузійних розчинів в екстремальних умовах: у кареті швидкої допомоги або на передовій в окопі. А це означає, що використання такої продукції на війні може врятувати не одне життя українських захисників і мирних жителів у зоні АТО.

«Якщо хворий знаходиться на полі бою, цей флакон можна розміщувати під пацієнтом, він буде видавлювати інфузійний розчин у вену масою свого тіла. Форма флакона дозволяє це робити. Це дуже зручно. Але головне - можна не боятися, що у вену потрапить повітря. Цей флакон можна використовувати скрізь. Абсолютно скрізь», - наголошує головний позаштатний спеціаліст медицини невідкладних станів Міністерства охорони здоров'я України, завідувач кафедри медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Шупика Георгій Рощин.

Не словом, а ділом

«Сьогодні патріотизм - це не просто любов до своєї Батьківщини. Патріотизм - це об'єднані цілеспрямовані зусилля всіх ланок: і держави, і бізнесу, і громадян, і волонтерських організацій, і вчених з однією метою - зберегти нашу державу і якнайшвидше зробити крок до її якісних змін», - вважає Світлана Діденко.

Саме тому нове виробництво інфузійних розчинів відповідає кращим світовим трендам галузі і підсилює фармацевтичну незалежність України. Введення його в дію у найскладніші для країни часи - ще один прояв патріотичної та високопрофесійної позиції команди Фармацевтичної фірми «Дарниця». Компанія підтверджує своє лідерство в галузі постійними інноваціями, широким асортиментом продукції, гнучкістю і мобільністю виробництва, оптимальними цінами при високій якості та ефективності.

«Якщо ми з вами будемо розуміти, що патріотизм - це не тільки любов серцем і душею, а ще й до глибини кишені, коли бізнес виймає зі своєї кишені і інвестує в свою державу - у нас буде велике європейське цивілізоване майбутнє», - підкреслює Володимир Загорій, голова наглядової ради Фармацевтичної фірми «Дарниця».