Данилюк розповів про план "Б" щодо транзиту російського газу

Секретар РНБО Олександр Данилюк обіцяє план "Б", якщо Росія не продовжить транзит газу через Україну

Про це він заявив в інтерв'ю ВВС, інформує Depo.ua.

"Так, з 1 січня спливає термін контракту (транзиту газу – ред.). Після формування нового уряду має бути сформована нова група і керівник цієї групи, міністр енергетики, який буде відповідати за перемовини щодо підписання або нового, або продовження цього контракту", – наголосив Данилюк.

Він пояснив, що коли йдеться про транзит – це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни.

Данилюк запевнив, що в України є план "Б" на випадок непродовження транзиту.

Нагадаємо, російський газовий монополіст "Газпром" вважає неможливим підписання договору на транзит газу з Україною на європейських умовах.

Тим часом "Нафтогаз" готовий не укладати нового контракту про транзит російського газу через газотранспортну систему України, натомість газ в українській компанії пропонують доставляти до ЄС на умовах "своп".

Національний банк України оцінює як помірний ризик зупинки транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Довідка: Росія, Україна та ЄС можуть провести тристоронні консультації щодо газових питань у другій половині вересня. Українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку впродовж 10 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook