Через санкції Росія втратила 6% ВВП, - Bloomberg

Експерти Bloomberg вважають, що через санкції західних країн економіка Росії з 2014 року не змогла вирости додатково на 6% ВВП

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на публікацію видання.

Зазначено, що експерти побудували економічну модель, яка демонструє, як могла розвиватися економіка Росії, якби країни Заходу з 2014 року не запроваджували санкції проти федерації. За оцінками Bloomberg, різниця між фактичним і потенційним (без санкцій) темпом зростання російської економіки досягає 10%.

Однак розрахувати, який саме внесок санкцій, досить складно, як визнають експерти.

Підкреслюється, що вплив на економіку зробило і падіння цін на нафту з другої половини 2014 року, разом з тим лише цим нинішній рівень розвитку економіки Росії пояснити не можна.

"Просте зіставлення темпів зростання ВВП із змінами цін на нафту, з поправкою на інфляцію, припускає, що падіння цін на нафту може пояснити трохи більше 4% цієї різниці", – зазначено в дослідженні.

Решта ж 6% різниці, стверджують експерти, припадають на санкції та інші фактори, серед яких структурні зміни в економіці та уповільнення темпів розвитку економіки в світі в цілому.

Підкреслимо, моделювання Bloomberg показує, що в довгостроковій перспективі санкції продовжать чинити несприятливий вплив на російську економіку.

Зазначено, що Росія не зможе досягти показника темпів зростання більше 3% до 2021 року, незважаючи на те, що країна проводить політику накопичення резервів для стабілізації економіки.

Нагадаємо, 10 листопада стало відомо, що Конгрес США хоче аби Трамп пошвидше ввів нові санкції проти Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна