Конгрес США хоче аби Трамп пошвидше ввів нові санкції проти Росії

Чергова порція санкцій стосуватиметься дії Росії щодо розвідника Скрипаля
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Зокрема, цього тижня також настав строк для рішення стосовно другого етапу санкцій проти Росії через застосування хімічної зброї в британському Солсбері.

У відповідності до цього, 6 листопада Державний департамент зробив важливу, хоча і очікувану заяву і повідомив Конгресу, що він не зміг підтвердити, що Росія виконала умови закону про запобігання використанню хімічної та біологічної зброї. Це рішення дало старт запровадженню другої хвилі санкцій США проти Росії за напад у Солсбері.

Перший етап цих санкцій було введено в ​серпні, коли США серед іншого видворили з країни 60 російських шпигунів та дипломатів і вжили заходів з припинення торгівлі зброєю.

Якщо подивитись на те, як було запроваджено перший раунд санкцій в рамках цього закону, можливо доведеться чекати декілька тижнів, щоб дізнатись які саме кроки має намір вжити Державний департамент, пише Браян О'Тул з Atlantic Council.

Тепер, щоб запровадити другу хвилю санкцій, Держдеп має обрати три види санкцій з переліку шести. Ці санкції набагато більш болючі, ніж передбачені першим раундом, зазначає аналітик.

Санкції можуть включати як торговельне ембарго, так і зменшення дипломатичних відносин. В вересні заступник держсекретаря США Маніша Сінгх повідомила під час слухань в Конгресі, заявила, що нові санкції включатимуть банківські санкції, більш широку заборону на закупівлю оборонних товарів і блокування міжнародної допомоги.

Для того, щоб обмежити можливий негативний вплив санкцій на США, Держдеп також може надавати виключення з режиму санкцій, як було передбачено, зокрема, для співпраці в космічній галузі протягом попереднього раунду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна