Британський розробник чіпів "встромив ніж у серце" Huawei

Плани Huawei з нарощування виробництва власних процесорів були зірвані після того, як британський розробник чіпів ARM заявив, що припинить ліцензування для китайської компанії

З доступних виробників компонентів у Huawei залишилися лише TSMC на Тайвані, передає Depo.ua з посиланням на НВ.

Як пише Financial Times, компанія ARM з Кембриджа заявила, що була змушена припинити ділитися своєю технологією з Huawei, щоб виконати заборонний наказ США, виданий минулого тижня.

Це велика проблема для китайського виробника телекомунікаційного устаткування.

Хоча ARM не є американською компанією, її проекти включають інтелектуальну власність низки американських компаній, які вона придбала, в тому числі придбання в 2004 році американської виробничої компанії Artisan за $ 931 млн. ARM стверджує, що її проекти містять "технологію американського походження", що робить їх об'єктом експортного контролю.

Huawei планувала збільшити виробництво своїх власних чіпів після звістки про заборону, який відрізав його від мікропроцесорів, вироблених Qualcomm і Intel.

HiSilicon, що займається розробкою чіпів Kirin для Huawei, налічує 7000 осіб і випустила ряд чіпів для смартфонів, багато з яких виробляються TSMC на Тайвані. Але ці конструкції сильно залежать від технології ARM.

"Насправді немає нікого, хто б робив те, що робить ARM. Час створення працюючого процесора з нуля, особливо складності процесорів ARM, вимірюється роками і сотнями мільйонів. Для Huawei знайти альтернативи не буде дешево, просто або швидко. Але вони знали протягом двох або трьох років, що вони були під слідством уряду США, і це одні з найяскравіших людей в світі. Я впевнений, що у них є план Б", — сказав Скотт Ховер-Смут, генеральний радник виробника мікросхем Graphcore.

Представник Huawei сказав: "Ми цінуємо близькі стосунки з нашими партнерами, але визнаємо тиск, який відчувають деякі з них в результаті політично мотивованих рішень. Ми впевнені, що ця гідна жалю ситуація може бути вирішена, і нашим пріоритетом залишається подальше надання технологій і продуктів світового класу нашим клієнтам по всьому світу".

ARM не є виробником мікросхем, однак розробляє мікропроцесори і ліцензує власні технології третім фірмам для виробництва чіпів. ARM розробила кілька десятків мікропроцесорних, відео- та мікроконтролерних ядер, ліцензованих різними компаніями для виробництва власних чіпів більше 8 сотень разів, в тому числі понад 110 ліцензій на ядра категорії A, використовувані в якості основного процесора в смартфонах і планшетах. 32-розрядні ядра, розроблені ARM: Cortex-A15, Cortex-A12, Cortex-A17, Cortex-A9, Cortex-A8, Cortex-A7, Cortex-A5.

Довідка: У січні 2019 року влада США звинуватила телекомунікаційну компанію Huawei в тому, що вона займалася на території США промисловим шпигунством і вчинила шахрайство, намагаючись обійти санкції проти Ірану.

На початку березня Huawei заявила про намір подати позов проти уряду США через оборонний закон, який був підписаний ще минулого року.

Документ посилює контроль над американськими урядовими контрактами з китайськими компаніями, включаючи Huawei, та посилює роль комісії, яка переглядає пропозиції, що пов'язані з іноземними інвестиціями.

16 травня президент США Дональд Трамп підписав указ, яким заборонив американським компаніям використовувати телекомунікаційне устаткування від постачальників, яких адміністрація розглядає як загрозу національній безпеці.

22 травня глава китайського МЗС Ван І заявив, що дії американської сторони проти компанії Huawei є "типовою економічної цькуванням".

США різними способами намагаються домогтися від Південної Кореї заборони на використання компаніями цієї країни устаткування китайської телекомунікаційної компанії Huawei.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme