Багаті українці почали економити на одязі

Багаті українці стали менше купувати одягу та взуття, але як і раніше витрачають великі суми на брендові речі
Depo.Гроші
17 жовтня 2014 07:00
ФОТО: depo.ua
Багаті українці почали економити на одязі
Багаті українці почали економити на одязі

Про це ДеПо повідомила провідний стиліст фешен-студії «П'юріті» Ольга Перепелиця.

«Клієнти почали замовляти меншу кількість одягу. І це не поодинокі випадки, а масова тенденція. Наприклад, якщо рік тому дівчата приходили і замовляли собі по 7 суконь за раз, то зараз 2-3 сукні. При цьому вимоги до якості одягу і досі високі. Не скажу, що люди захотіли дешевшу тканину чи перейти в магазин, де нижчі ціни», - розповідає ДеПо Ольга Перепелиця.

Загалом магазини одягу та взуття в преміум сегменті останні півроку відверто наживаються на багатих, регулярно піднімаючи ціни на свої товари. За словами Ольги Перепелиці, для них головний орієнтир - курс іноземної валюти.

«Магазини ціни підняли - це помітно. Зростання цін інтенсивніше за зростання курсу долара. Тобто якщо курс збільшився на 30-40%, то магазини підняли ціни десь на 50%, як то кажуть, «під шумок», - зізнається Перепелиця.

При цьому доходи магазинів для багатих все одно знижуються. Для цього є дві причини. По-перше, самі магазини почали закуповувати менше дорогих товарів, побоюючись, що на них не знайдеться покупець. По-друге, багаті українці все частіше віддають перевагу оновлювати свій гардероб у Європі.

«Людям психологічно легше витратити на тканину 300 євро, ніж 6 тис. грн. Тому всі намагаються закуповуватися в Європі. Я це бачу навіть за ремонтами. Якщо раніше всі масово шили собі одяг в Україні, то зараз воліють купити річ у Європі і підігнати її по фігурі або щось переробити вже вдома у майстрів», - констатує Перепелиця.

Детальніше про це читайте в матеріалі «Українці економлять на одязі, рітейлери - на акціях».