Bloomberg: У Росії немає шансів виграти в України суд через "борг Януковича"

Російська влада програє в міжнародному суді позов до України про невиплату їм так званого "боргу Януковича", якщо буде встановлено, що на той момент Москва вже готувала план щодо анексії Криму
Depo.Гроші
22 грудня 2015 06:23
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив професор права в Duke University Міту Гулят, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Інші експерти також скептично поставилися до шансів Росії на успіх стосовно запланованого нею судового процесу. У статті йдеться, що практично стягнути "борг Януковича" з України буде непросто, навіть якщо арбітраж винесе рішення на користь Москви. Однак Росія спробує взяти контроль над українським майном за кордоном через судові процеси у конкретних країнах.

У той же час Ендрю Вілкінсон, партнер юридичної фірми Weil Gotshal & Manges LLP, який працював над документами про реструктуризацію українського боргу, заявив: "За законом, варіанти, які має Росія для повернення боргу, дуже обмежені".

"Дефолт України по боргу перед Росією не призведе до припинення програми МВФ, а ось неприйняття бюджету і податкових законів - може. Москва вже заявила, що буде судитися. Не знаю, до чого це призведе, але важко зрозуміти, чому Україна повинна платити, враховуючи агресію Росії на Донбасі", - зазначив колишній посол США в Україні, експерт впливового аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер.

Нагадаємо, 18 грудня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вводить мораторій на виплату $3 млрд "боргу Януковича".

Росія звернеться до суду, якщо Україна не сплатить 3 млрд доларів до 31 грудня, заявив міністр фінансів Росії Антон Сілуанов.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші