Разом з блокадним Кримом дефіцит продуктів харчування чекає і Херсонщину

Обмеження поставок продуктів харчування на територію Криму завдасть удару не лише по півострову, але і по прикордонних областях, а також по тим українським виробникам, які постачають сюди товари
Depo.Гроші
29 грудня 2014 17:37
ФОТО: depo.ua
Разом з блокадним Кримом дефіцит продуктів харчування чекає і Херсонщину
Разом з блокадним Кримом дефіцит продуктів харчування чекає і Херсонщину


Таку думку висловив depo.ua економіст, керівник проекту в Лізі фінансового розвитку Андрій Блінов.

«Крим, звичайно, не самий ємний ринок збуту. Там населення значно менше, ніж на Донбасі. І ми знаємо, що втрата Криму для України означає не дуже багато за внеском до ВВП - до 2%, і то з оглядкою на сезонність», - констатує Блінов.

За словами економічних експертів, зараз на полицях кримських магазинів порядку 40-60% продуктів харчування, завезених з материкової частини України. І якщо та прийме рішення закрити автомобільні вантажні перевезення на півострів, відшкодувати їх буде вкрай складно.

«Замінити цей товаропотік за рахунок тієї ж Керченської переправи буде просто неможливо технічно», - упевнений економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. При цьому він допускає, що на півострові може виникнути дефіцит продуктів харчування.

«Все залежить від того, наскільки кримський бізнес зміг створити запас продуктів харчування. І ще питання - наскільки змінився обсяг їх споживання. Тому що доходи населення падають, а разом з ними знижується і споживання. За рахунок цього можуть збільшитися запаси торгівельних мереж», - пояснює Жолудь.

Керівник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марія Колєснік впевнена, що стратегічних запасів кримчанам зробити не вдалося. Тому після прийняття рішення про припинення вантажного потоку до Криму полки продуктових магазинів на півострові швидко спорожніють.

«Ніхто нічим не запасся з тієї причини, що проблеми з поставками продуктів харчування з материкової частини України в Крим почалися ще навесні. Ні для кого не секрет, що були періоди фактично порожніх полиць. Так що ніяких запасів немає. І знову-таки, не всім можна запастися. Особливо коли йдеться про групу швидкопсувних товарів. Це - яйця, молоко, м'ясо і т.д.» - констатує Марія Колєснік.

Як повідомляв depo.ua, «Укрзалізниця» вирішила не пускати потяги до Криму : тепер кінцевими станціями в кримському напрямку будуть Новоолексіївка і Херсон. Припинені також ж/д перевезення вантажу між материком і півостровом.

Крім того, Укртрансінспекція зажадала від автомобільних перевізників та власників автостанцій  припинити з 26 грудня продаж квитків, а також перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, що з'єднують материкову частину України з територією окупованого Росією Криму.