Більшість українців не готові затягнути паски заради реформ, – опитування

Понад половина мешканців України не готові терпіти матеріальні труднощі заради урядових реформ

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Центру Разумкова, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

За словами заступника гендиректора організації Юрія Якименка, опитування показало, що лише 12,7% респондентів готові терпіти "скільки завгодно", якщо ці жертви будуть не марні і реформи дійсно приведуть країну до успіху. Майже третина респондентів - 28,7% - готові потерпіти, але не більше року.

З іншого боку, 23,3% опитаних не готові терпіти "взагалі", тому що не вірять в успішність оголошених реформ. Ще 29,7% не готові, бо їхнє матеріальне становище "нестерпно" вже зараз.

У регіонах соціологічне дослідження показало, що на заході країни тих, хто готовий терпіти хоча б певний період більше, ніж тих, хто не готовий - 56,2% на 34,5%.

Мешканці центру розділилися приблизно порівну - 47,7% готові, 48,2% не готові терпіти.

На півдні та сході України тих, хто готовий терпіти хоча б якийсь час менше: на півдні 34,7% готові і 53,7% не готові, на сході - 22,9% і 74,1% відповідно.

На Донбасі кількість тих, хто готовий потерпіти, трохи більше, ніж в інших східних регіонах - 34,2%, не готові - 62,7%.

Соціологічне дослідження проведено з 6 по 12 березня 2015 року. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Похибка не перевищує 2,3%.

Як повідомляв depo.ua, у лютому 2015 року 61% українців, опитаних компанією Research&Branding Group, відчули, що стали біднішими