Баку потіснив Росію: ЄС схвалив будівництво газопроводу з Азербайджану

Європейська комісія схвалила будівництво Трансадріатичного газопроводу (Trans Adriatic Pipeline, TAP) з Туреччини в Італію, який є частиною так званого "Південного газового коридору", за яким в 2020 повинні початися поставки газу в Європу з Азербайджану
Depo.Гроші
3 березня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на комюніке Єврокомісії.

Єврокомісія прийшла до висновку, що угода, укладена між грецьким урядом і компанією Trans Adriatic Pipeline AG (TAP), відповідає правилам ЄС у тому, що стосується надання державної допомоги.

"Цей проект поліпшить безпеку і диверсифікацію енергетичного постачання ЄС, не порушуючи правил конкуренції на внутрішньому ринку", - йдеться в комюніке Єврокомісії, поширеному в четвер у Брюсселі.

Основна частина Трансадріатичного газопроводу буде прокладена по території Греції, а потім піде через Албанію по дну Адріатичного моря в Італії.

Його початкова потужність складе 10 млрд кубометрів.

Вартість будівництва TAP - 5,6 млрд євро.

"Сьогоднішнє рішення відкриває шлях для інфраструктурного проекту на кілька мільярдів євро для Греції. Транс-Адріатичний газопровід поставить додатковий газ в ЄС і посилить безпеку енергетичного постачання південного сходу Європи. Пропозиції щодо інвестування з боку грецького уряду обмежуються тим, що необхідно для реалізації проекту у відповідності з правилами, що належать до державної допомоги", - наводиться в комюніке заява члена Єврокомісії з конкуренції Маргрет Вестагер.

Інвестором виступає Trans Adriatic Pipeline AG, акціонерами якої є компанії BP (20%), SOCAR (20%), Snam (20%), Fluxys (19%), Enagás (16%) і Axpo (5%).

Новини за темою: Столтенберг: НАТО не втручається в питання про будівництво газопроводу "Північний потік-2"
Південнокавказький газопровід (Баку - Тбілісі - Ерзурум, SCP) веде від великого азербайджанського родовища Шах-Деніз через Грузію до Туреччини. По території Туреччини азербайджанський (каспійський) газ піде по Трансанатолійского газопроводу (TANAP). Трансадріатичний трубопровід (TAP) створить можливість доставляти азербайджанський газ ще далі - в Грецію, Албанію та Італію.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.