Бахматюк запропонував Яценюку і Гонтаревій створити робочу групу з підтримки ліквідності банків

Головний бенефіціар VAB Банку («ВіЕйБі Банк») Олег Бахматюк пропонує створити робочу групу, яка б в десятиденний термін підготувала механізми і інструменти з підтримки ліквідності банків на основі плану оздоровлення, розробленого правлінням VAB Банку спільно з керівництвом Національного банку та Міністерства фінансів України протягом останніх тижнів
Depo.Гроші
14 жовтня 2014 11:20
ФОТО: depo.ua
Бахматюк запропонував Яценюку і Гонтаревій створити робочу групу з підтримки ліквідності банків
Бахматюк запропонував Яценюку і Гонтаревій створити робочу групу з підтримки ліквідності банків

Про це йдеться у його відкритому листі прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку, голові Нацбанку Валерії Гонтаревій і міністру фінансів Олександру Шлапаку, передає ДеПо.

«Звертаюся до Вас з урахуванням необхідності терміново вирішити непросту ситуацію, яка склалася в банку, у зв'язку, перш за все, з загальноекономічною кризою і глобальним зростанням недовіри населення до банківського сектору, падінням промислового виробництва, зокрема, і через війну на Сході країни . З початку року відтік вкладів населення з банків склав більше 100 млрд грн. Значна частина клієнтів втратила можливість виконувати свої кредитні зобов'язання перед банками », - наголошується в листі.

При цьому, відзначає Бахматюк, до останнього часу VAB Банк в рамках можливостей виконував свої зобов'язання перед клієнтами, зокрема, здійснювалося часткове повернення депозитів, розрахунково-касове обслуговування.

«Однак зараз для продовження стабільного функціонування фінансової установи і для захисту інтересів сотень тисяч вкладників,« ВіЕйБі Банк »потребує додаткової ліквідності та підтримки з боку акціонера і регулятора», - зазначає він і додає: «Як основний акціонер« ВіЕйБі банку »,  я прийняв рішення про залучення додаткового ресурсу для підтримки установи в сумі 2,5 - 3 млрд грн. Це інвестиційно-кредитні кошти з міжнародних ринків. Таким чином, наші іноземні партнери підтвердили високий рівень довіри до «ВіЕйБі банку», фінансової системи та інвестиційних перспектив України в цілому ».

Для того, щоб така допомога була максимально ефективною, а банківський сектор вистояв під цілим рядом зовнішніх натисків, відзначає Бахматюк, дуже необхідна підтримка Уряду і Національного банку.

«Я підтримую принципове рішення НБУ щодо підтримки« ВіЕйБі банку », яке озвучив напередодні перший заступник глави НБУ Олександр Писарук, а також всебічне сприяння з боку Міністерства фінансів України. Це позитивний сигнал і для наших вкладників, і для іноземних партнерів, і для громадян України в цілому. Він свідчить про те, що і регулятор, і Уряд створюють умови для виходу країни з кризи », - відзначає головний бенефіціар VAB Банку.

На його думку, тепер «черга за конкретними кроками».

«Вважаю за необхідне ініціювати створення робочої групи, яка б в десятиденний термін підготувала механізми і інструменти з підтримки ліквідності банків на основі плану оздоровлення, розробленого правлінням« ВіЕйБі Банку »спільно з керівництвом Національного банку та Міністерства фінансів України протягом останніх тижнів. Основою комплексу є рекапіталізація банку за обов'язкової участі Національного банку України, що гарантує виконання банком своїх зобов'язань при повному контролі НБУ », - йдеться у відкритому листі Бахматюка.

ДОВІДКА:

Станом на 1 липня активи VAB банку склали 23 543 200 000 грн, кредити і заборгованість клієнтів 17 224 900 000 грн, власний капітал - 2 923,0 млн грн. Перше півріччя банк закінчив із чистим прибутком 303 тис. грн, за 2013 прибуток банку склав 1856000 грн. Найбільшим акціонером фінустанови є кіпрська компанія Quickcom Limited (86,778%), фактичним бенефіціаром якої є Олег Бахматюк.