Антимонопольний комітет закликає знизити ціну на газ

Антимонопольний комітет пропонує Кабінету міністрів змінити чинну методику розрахунку ціни на газ: не прив'язувати її до вартості на хабі NCG в Німеччині

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу комітету.

Замість цього відомство пропонує розглянути таку методику, за якою ціна на внутрішньому ринку має бути на рівні середнього значення вартості блакитного палива у газодобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат, тарифу на вхід в ГТС на обсяги газу, видобутого в Україні.

Комітет звернувся до уряду ще з цілою низкою пропозицій щодо врегулювання проблемної ситуації на ринку природного газу.

У відомстві відзначають, що моніторинг ринку природного газу встановив, що "Нафтогаз" почав направляти теплопостачальним підприємствам проекти договорів на поставку газу без офіційно оприлюдненої Кабінетом Міністрів ціни.

При цьому "Нафтогаз" застосував ціну, визначену станом на 1 квітня 2017 року, фіксуючи одночасно у всіх договорах зобов'язання для підприємств ТКЕ прийняти нову ціну, як обов'язкову, у разі визначення урядом іншої ціни.

На думку комітету, такий підхід з боку Нафтогазу може призвести до ущемлення інтересів теплопостачальних підприємств і містити ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, створювати передумови для формування монопольно високих цін на газ, так і на теплову енергію.

Це, на думку комітету, може привести до збільшення тарифів для кінцевих споживачів.

Тому АМКУ звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією доручити Міненерго якнайшвидше оприлюднити інформацію про ціну природного газу на власному офіційному сайті.

Міненерго було зобов'язане оприлюднити цю ціну до 1 липня згідно з постановою Кабміну від 22 березня 2017 року №187, але так і не зробило цього.

Також АМКУ пропонує розглянути можливість внесення змін до чинного законодавства щодо надання виробникам теплової енергії права вільно вибирати постачальників природного газу шляхом укладення з ними прямих договорів, в якості альтернативи "Нафтогазу".

Нагадаємо, що з травня 2016 року в Україні діє єдина ціна на газ для всіх споживачів. Газові ціни розраховані з прогнозних спотових котирувань на хабі NCG в Німеччині і враховують витрати на транспортування газу до західного кордону України (за тарифами європейських операторів ГТС) і до кінцевого споживача (за тарифами української ГТС).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme