Антимонопольний комітет оштрафував нафтотрейдерів на 200 млн грн

АМКУ покарав сім нафтотрейдеських компаній за змову в ціновій політиці
Depo.Гроші
28 жовтня 2016 17:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на АМКУ.

Антимонопольний комітет оштрафував нафтотрейдерів на 204 млн 325 тис. 103 грн за узгоджені дії на ринку. Таке рішення Комітет прийняв на своєму засіданні 28 жовтня.

Зокрема, накладено штраф на:

- ТОВ "Золотий екватор" – 16 млн 194 тис. 532 грн;

- ТОВ "ВОГ Рітейл" – 54 млн 36 тис. 332 грн;

- ПП "Окко нафтопродукт" – 77 млн 880 тис. 872 грн;

- ТОВ "Альянс Холдинг" – 39 млн 711 тис. 226 грн;

- ПІІ "АМІК Україна" (до 08.05.2015 ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна") – 12 млн 529 тис. 975 грн;

- ТОВ "СОКАР ПЕТРОЛЕУМ" – 2 млн 533 тис. 812 грн;

- ТОВ "Параллель" – 1 млн 438 тис. 354 грн.

Рішення прийняте після розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій між вищезгаданими компаніями, які протягом січня 2013 року – січня 2016 року встановлювали роздрібні ціни на світлі нафтопродукти.

Під час розслідування було встановлено, що протягом січня 2013 року – січня 2016 року ці нафтотрейдери одночасно або майже одночасно (з інтервалом у декілька днів) змінювали роздрібні ціни реалізації бензину марки А-95 та дизельного пального шляхом зазначення цих цін на інформаційному табло на стаціонарних АЗС.

Такі дії призвели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами та спонукали інших учасників ринків встановлювати свої роздрібні ціни на необґрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Комітет своїм рішенням зобов'язав нафтотрейдерів впровадити:

- зрозумілі, відкриті та прозорі критерії надання споживачам знижок до роздрібних цін на світлі нафтопродукти, зазначені на інформаційних табло;

- механізм інформування споживачів щодо фактичних роздрібних цін кожної з марок бензинів і дизельного пального, що реалізуються на стаціонарних АЗС, у тому числі з урахуванням програм лояльності, проведених акцій та наданих знижок.

За даними Комітету, аналіз ситуації на ринку спростовує наявність об’єктивних причин для підвищення цін, що і є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Також Комітетом встановлено, що схожі дії цих семи компаній, які полягали у:

-  встановленні і підтриманні на інформаційних табло стаціонарних АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 та дизельне пальне та

-  встановленні умов реалізації бензину марки А-95 та дизельного пального, за яких доступ споживача до інформації про розмір остаточних роздрібних цін є обмеженим, що відбувається внаслідок застосування складних та непрозорих програм лояльності, умов проведення акцій та надання знижок, 

є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Нагадаємо, що розслідування цієї змови в АМКУ почали ще 2014 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші