Акціонери ЮКОСу запропонували план по "вибиванню" з Росії відсуджених грошей

Екс-акціонери ЮКОСу запропонували Комітету міністрів Ради Європи план виплати їм компенсації від Росії, присудженої ЄСПЛ у липні 2014 року
Depo.Гроші
30 червня 2015 08:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Адвокат Пірс Гарднер, який представляє Yukos Universal Ltd і Hulley Enterprises Ltd, 17 червня направив Комітету міністрів Ради Європи лист з "приблизним планом" виплати компенсації в €1,8 млрд. У РЄ воно надійшло 23 червня і опубліковано на сайті. Підготовка плану самими колишніми акціонерами ЮКОСу пояснюється тим, що Росія не представила до 15 червня свій план, як їй пропонувався Страсбурзьким судом.

Як уточнює Гарднер, справа ЮКОСу призначена до розгляду на сесії Комітету міністрів РЄ на 23-25 ​​вересня. На його думку, пропонований план може бути обговорено на цій нараді. Згідно з "приблизним планом" пана Гарднера, Росія повинна призначити агента-розподільника (таким може бути визнаний міжнародний банк або міжнародна бухгалтерська фірма). Агент буде займатися розподілом і перерахуванням коштів колишнім акціонерам ЮКОСу, які значилися в реєстрі акціонерів на момент ліквідації компанії.

За планом до 31 грудня 2015 РФ повинна перерахувати €1,8 млрд в рублевому еквіваленті на банківський рахунок агента (фонду). Податкові платежі оплачуються додатково. Всього на дату ліквідації ЮКОСа було випущено 1934964578 акцій (у тому числі ADR), таким чином за кожну акцію припадає € 0,9644.

Термін для заявлення вимог від акціонерів ЮКОСу в цьому плані - до 31 грудня 2018 року. Агент виплачує суму протягом 60 днів на вказаний заявником банківський рахунок після подання документів, що підтверджують права на акції, що засвідчують особу (ідентифікують юрособа) та адреса заявника. Якщо документи на акції втрачені або акціонера не існує, а також у випадках, коли безпосередніх доказів володіння акціями немає (спірні акції), агент повинен виходити з корпоративних документів ЮКОСу і російського законодавства, так наче ЮКОС все ще існував.

Агент перераховує кошти тільки акціонерам ЮКОСу і їхнім спадкоємцям, включаючи номінальних власників. За передачу коштів бенефіціарним власникам відповідає сам номінальний утримувач, а РФ не повинна цьому перешкоджати. Якщо після всіх виплат у фонді залишаться нерозподілені кошти - вони підлягають поверненню Росії.