«Після 120-мм міномета»: Донбас продає автомобілі війни

На автомобільних сайтах України продаються машини, прошиті автоматними чергами, знівечені осколками і просто згорілі. Продавці поступаються в ціні, але чесно попереджають: «Забирайте самостійно, ми туди не поїдемо!»
Depo.Гроші
3 вересня 2014 12:00
ФОТО: depo.ua
«Після 120-мм міномета»: Донбас продає автомобілі війни
«Після 120-мм міномета»: Донбас продає автомобілі війни

Продавець червоної «десятки», готовий віддати свою «ластівку» за три тисячі доларів. Каже, що автомобіль «побитий осколками від снарядів». Машина схожа на друшляк: кулями або осколками посічені бампер, двері, салон, немає скла...

- Де таке трапилося? - запитуємо у господаря.

Не каже. Потім раптом видає:

- Я передумав продавати, я її ремонтувати буду.

Зате власник знівеченого червоного «Акценту», кузов якого в багатьох місцях у рваних дірках, розповів як на духу:

- Їхав, нікого не чіпав, я мирний житель, тут гримнуло поруч. Хто, що, звідки - не знаю. Посікло машину осколками. Всі живі, але автомобіль продаю, відновлювати немає грошей.

Деякі власники автомобілів, з якими зв'язувався ДеПо, чесно попереджали: за проїзд через блокопсти терористів доведеться платити.

- Вони зараз беруть від п'яти до десяти тисяч гривень, - розповів продавець «Нісана». - Дивляться на вартість автомобіля, на власника. Якщо ви прописані на Західній Україні чи в Києві - краще не їхати. Є на блокпостах нормальні люди, які просто візьмуть плату (це вже вважається нормальним, - ДеПо), а є відморозки, які починають прописку дивитися. Можуть все відібрати. А що ти зробиш? У нього автомат... Тому беріть з собою гроші.

За згорілий остов «БМВ» п'ятої серії Ольга з Луганська хоче півтори тисячі доларів. Каже, авто «після 120-мм міномета». До речі, багато продавців, які зараз виїхали із зони АТО, пропонують... самостійно з'їздити за придбаним автомобілем.

- Машина стоїть в гаражі, в Сніжному, я впевнений, що з нею все гаразд, - розповів нам продавець «Ауді», який виїхав до Запоріжжя ще два місяці тому. - Ні, приганяти в Запоріжжя я її не буду, туди не поїду. Віддам техпаспорт, ключі, забирайте самостійно. Доїдете до Сніжного, там вас зустріне мій товариш, покаже машину.

На зауваження ДеПо, що зараз доїхати в Сніжне через лінію фронту, підірвані мости і блокпости бойовиків практично нереально, продавець відповів: «Так я ж знижку дві тисячі доларів роблю».

- Я б не рекомендував купувати автомобілі з Луганської та Донецької областей, - каже юрист Олексій Трукшин. - Багато автомобілів із зони АТО зараз продаються по техпаспорту або міняються «ключ на ключ». За такої угоди може виявитися, що продав вам авто не господар, а людина, яка забрала, викрала цю машину. По-друге, у машин із зони АТО може бути кримінальний «шлейф». Ви впевнені, що, наприклад, на цьому автомобілі не було здійснено наліт на українські блокпости? А тим більше я не раджу їхати купувати машину в ці області. Де гарантії, що авто продають не бойовики і просто не заберуть гроші? Або життя...

Проте, судячи з активності продажів, автомобілі війни користуються попитом: на багатьох фотографіях, розміщених на сайтах, стоїть плашка: «Продано».