ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Нафтогаз" відмовляється платити "Газпрому" за "осілий" газ

НАК "Нафтогаз України" запропонувала привести неврегульоване контрактом питання обліку балансувального газу у відповідність до стандартної європейської практики
Depo.Гроші
15 лютого 2016 23:45
ФОТО: depo.ua

Така пропозиція була вперше зроблена "Нафтогазом" влітку 2014 року і в даний час знаходиться на розгляді Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, передає depo.ua з посиланням на прес-службу держкомпанії.

"Балансувальний газ утворюється у зв'язку з технічними особливостями транспортування газу, в результаті яких обсяги газу, що увійшли в систему, не відповідають обсягам, переданим в сусідні ГТС в кожному періоді в точності до кубометра. Ці балансувальні обсяги можуть становити до декількох відсотків від сумарного протранспортованого обсягу за період.

Зустрічна претензія Газпрому стосується 5 млн куб. м балансувального газу, що утворився за чотири місяці 2014 року, в період, коли "Нафтогаз" не імпортував російський газ для України. Обсяг, що було протранспортовано Україною в країни ЄС за ті ж місяці, склав 17 420 млн куб. м. Таким чином, неврегульованим залишається питання щодо 0,03% протранспортованого обсягу", - пояснили у "Нафтогазі".

"Європейська практика балансування передбачає залік цих обсягів сторонами в періоді, наступному за звітним. Газпром, в свою чергу, наполягає на сплаті Нафтогазом штрафних санкцій за балансувальний газ, що утворився наприкінці кожного місяця, в якому не здійснювався імпорт російського газу для України. До вирішення спору обсяги балансувального газу враховуються Нафтогазом як газ, що належить Газпрому", - зазначається у повідомленні.

"Та ж невизначеність щодо балансувального газу існувала в попередні роки, коли під тиском російської сторони Нафтогаз був змушений викуповувати ці обсяги. Нафтогаз розраховує на те, що сторони знайдуть можливість врегулювати спірні питання відповідно до європейських стандартів роботи газового ринку, в т.ч. через суд", - наголосили у українській компанії. 

Нагадаємо, раніше "Газпром" звинуватив НАК "Нафтогаз України" в "несанкціонованому осіданні газу" на території України.

Як відомо, "Нафтогаз" очікує рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з "Газпромом" за контрактом про закупівлю газу до осені 2016 року, а за транзитним контрактом - у грудні 2016 року.

"Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.