"Газпром" знову звинувачує Україну у крадіжці газу

"Газпром" вперше з часів транзитних криз 2006 і 2009 років звинуватив НАК "Нафтогаз України" в "несанкціонованому осіданні газу" на території України
Depo.Гроші
15 лютого 2016 17:44
ФОТО: depo.ua

Цю заяву "Газпром" направив в арбітраж в Стокгольмі в рамках ініційованої українською стороною справи про перегляд контракту на транзит, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Нафтогаз" 13 жовтня 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами: передати контракт на транзит від НАК "Нафтогаз України" до ПАТ "Укртрансгаз", адаптувати його відповідно до вимог ЄС; виплатити компенсацію за зниження прокачування. Спочатку сума вимог була $ 6,2 млрд, потім вона зросла до $ 11-16 млрд.

"16 жовтня 2015 ПАТ "Газпром" подало в арбітраж відгук на позов НАК "Нафтогаз України" і документи в обґрунтування своєї позиції, пред'явивши до НАК "Нафтогаз України" зустрічну вимогу про оплату обсягів газу на суму $ 5,861 млн, які "несанкціоновано осіли на території України". Усні слухання у справі заплановані на кінець вересня 2016 року, винесення рішення арбітрами планується до кінця січня 2017 року", - говориться в звіті.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.