"Газпром" знизить ціну для Європи до 11-річного мінімуму, - ЗМІ

Російський монополіст "Газпром" у 2016 році запропонує на європейський ринок газ за ціною приблизно $200 за 1 тис. куб. м
Depo.Гроші
23 жовтня 2015 21:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Як зазначається, це стане мінімальною ціною для регіону, що включає Туреччину і Європу без Прибалтики, за 11 років.

За відомостями одного із джерел, очікується, що експорт газу у Європу в наступному році збережеться на стабільному рівні близько 160 млрд куб. м. При цьому виручка компанії в рублях скоротиться, але залишиться близько середнього показника останніх кількох років.

Ціна на газ в контрактах "Газпрому" прив'язана до цін на нафту з лагом від шести до дев'яти місяців. У зв'язку з падінням цін на нафту за останній рік знижується і ціна на газ. У 2015 р., за оцінкою компанії, вона склала $238 за 1 тис. куб. м порівняно із $349 торік.

У поточному році виручка "Газпрому" в доларовому вираженні від поставок за межі колишнього СРСР виявиться мінімальною за останні десять років. У рублях вона може виявитися рекордною, з урахуванням девальвації російської валюти.

Одне із джерел наголосило, що оскільки "Газпром" більшу частину оплати отримує рублях, то для його інвестиційних проектів відсутні ризики. Співрозмовник агентства також розповів, що компанія не погодиться на отримання авансових платежів від Китаю в обмін на значну знижку.

"Прогноз "Газпрому" виглядає виправданим", - сказав Bloomberg аналітик енергетичних ринків "Уралсиб Кепітал" Олексій Кокін. На його думку, Росія має можливість зберегти свою ринкову частку у Європі, враховуючи низькі ціни, навіть на тлі значних поставок зрідженого газу зі США.

У прес-службі "Газпрому" агентству відмовилися давати коментарі щодо ціні обсягів продажів на наступний рік.

Раніше повідомлялось, що "Газпром" перекине ще не зварені труби, що призначалися для "Південного потоку" для потреб "Північного потоку - 2". Вже зварені і укладені в траншеї труби на 18 млрд руб. ($286.6 млн) використовувати вже не вдасться.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші