"Південний потік": "Газпром" даремно "зарив у землю" майже $300 млн

"Газпром" перекине ще не зварені труби, що призначалися для "Південного потоку" для потреб "Північного потоку - 2". Вже зварені і укладені в траншеї труби на 18 млрд руб. ($286.6 млн) використовувати вже не вдасться

"Південний потік": "Газпром" даремно "за…

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Джерела видання, близькі до трубних компаній, розповіли, що всього "Газпром" встиг зварити і укласти в траншеї близько 240 км труб із запланованих 1625 км Східного маршруту "Південного коридору".

"Південний потік": "Газпром" даремно "зарив у землю" майже $300 млн - фото 1

Система газопроводів "Південний коридор"

Посилаючись на тендер на закупівлю труб, оголошеного в середу, газета підрахувала, що в нинішніх цінах у "Газпрому" укладено в траншеї труб на 18 млрд руб. Співрозмовники видання підкреслюють, що їх використовувати вже не вийде.

Інші ще не зварені 380 км труб, що призначалися для Східного маршруту "Південного коридору", будуть перекинуті в дві нові нитки "Північного потоку". За даними видання, вони будуть перекинуті на майданчики будівництва газопроводу "Ухта - Торжок - 2". Передбачається, що їх перекидання почнеться до кінця року і завершиться до кінця II кварталу 2016 року.

Видання з посиланням на правління "Газпрому" Олексія Міллера пише, що протяжність "Ухта - Торжок - 2" складе 970 км. "Таким чином, він на 40% буде побудований з труб з "Південного коридору", - підкреслює газета.

"Південний потік": "Газпром" даремно "зарив у землю" майже $300 млн - фото 2

"Турецький потік"

"Південний коридор" призначався для подачі газу з Росії спочатку в "Південний потік", а потім у "Турецький". "Південний коридор" складається з двох маршрутів - Західного уздовж українського кордону і Східного через центральні і південні регіони Росії. Влітку 2015 "Газпром" зупинив будівництво Східного маршруту "Південного коридору". Рішення було обумовлено тим, що Росія і Туреччина так і не підписали міжурядову угоду. До того ж Анкара погодилася обговорювати будівництво тільки однієї або двох ниток, у той час як "Південний коридор" будувався під чотири.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme