Зв'язок 4G у метро: Як у столичній підземці Інтернет проводили

Українська дочка китайської технологічної компанії Huawei побудує зв'язок 4G у столичному метро

Зв'язок 4G у метро: Як у столичній підзе…

Компанія перемогла у конкурсі на підрядника для будівництва мережі у київському метрополітені. Виконавця визначала "Велика трійка" мобільних операторів - "Київстар", "Vodafone Україна" та lifecell. Саме вони профінансують проведення робіт, передає Depo.ua

Зазначимо, що конкурс проводили близько дев'яти місяців. 

Компанію Huawei відпочатку називали одним з фаворитів, адже саме вона є одним з головним постачальників обладнання для українських операторів. Ще у 2017-му у компанії озвучували вартість проекту у $10 млн. 

Першими станціями, на яких з'явиться зв'язок, будуть "Академмістечко", "Героїв Дніпра" та "Сирець".  Можливо, це станеться вже в цьому році. Завершити ж роботи хочуть до кінця 2020-го, пише liga.tech.

Мешканці столиці так довго чекали появи прийнятного зв'язку у цьому виді транспорту, що багатьом новина здалася неймовірною чи навіть фейковою. 

Історія Інтернету у київському метро доволі давня. Ще у 2012-му провели тендер на оновлення зв'язку. Переможець конкурсу - компанія "ЕСУ" зголосилася забезпечити покриття 2G за три роки. За цей час в Україні вже з'явився зв'язок 3G, але у київському метро мало що змінилося. 

 Хоча у 2014-му і заявили, що в експлуатацію введена перша тестова ділянка з Інтернетом, якість зв'язку була доволі посередньою. 

У Києві задумалися про зв'язок 3G у підземці, але "ЕСУ" запросила за послуги 350 млн грн, які мобільні оператори сплачувати не побажали.  Натомість прийняли рішення знайти іншого підрядника. 

Аби запустити процес, потрібно було погодити умови між собою - завдання виявилося архіскладним і затягнуло процес на тривалий час.  Втім, здається, процес вийшов на фінішну пряму. 

Цікаво, що впровадивши 4G, Київ в цьому плані наздожене чимало європейських столиць. Зокрема, в Лондоні на тестових ділянках такий зв'язок має запрацювати лише у березні наступного року. А повністю роботи планують завершити до 2025-го. 

На фоні п'ятирічного терміну обіцянки провести зв'язок в метро української столиці лише за рік виглядають дещо оптимістичними. Хоча протиріччя зникають, якщо поглянути на схему лондонської підземки. 

А от у китайському Шеньчжені у метро вже використовують зв'язок 5G - принаймні, у тестовому режимі. Так, минулої весни у підземці перевіряли технологію, за якою списати гроші за проїзд з електронного рахунка можна було, лише ставши перед однією з камер на вході. Програма розпізнавала обличчя пасажира і проводила необхідні транзакції. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme