Затримання кримських татар на Керченському мосту: Адвокат порівняв російських окупантів з нацистами

Російські правоохоронці в окупованому Криму не мали жодних законних підстав забороняти кримським татарам проїхати через Керченський міст

Затримання кримських татар на Керченсько…
Фото: facebook Миколи Полозова

Про це заявив адвокат Микола Полозов, який захищає права кримських татар у російських судах, на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

Він нагадав, що до подібних методів окупанти вдавалися в листопаді минулого року.

"Цієї ночі біля кримського моста знову повторилася ситуація про яку я писав в листопаді.

Співробітники поліції перед мостом зупиняли всі автомобілі, що прямують з Криму в Краснодарський край. Причому цілеспрямовано вишукували в машинах кримських татар і саме їхні машини не пропускали. Тобто якщо в машині не було кримських татар, а були люди інших національностей - їх пропускали через міст. А будь-якого кримського татарина, який хотів цієї ночі проїхати - не пропускали", – розповів адвокат.

Він наголосив, що подібна практика є дискримінацією і сегрегацією за національною і расовою ознакою. Полозов порівняв такі дії окупантів з діями нацистів щодо євреїв та інших національностей.

"Востаннє про такі "масові заходи" доводилося читати в різних публікаціях, що описують дискримінують практики гітлерівської Німеччини щодо євреїв і інших "неблагонадійних" національних і соціальних груп. Тепер подібний підхід відкрито практикується владою Російської Федерації", - зазначив адвокат.

Полозов наголосив, що поліції не мала права нікого зупиняти та утримувати на Керченському мосту.

"Важливо розуміти, що ніяких законних підстав не пропускати взагалі будь-кого (в рамках російського правового поля) з одного умовного регіону в інший умовний регіон не існує. Тобто якщо російська влада окупувала Крим і вважає його своєю територією, якщо вона нав'язала жителям Криму свої паспорти і своє законодавство (включаючи змінену вже Конституцію), то забороняти своїм громадянам будь-куди переміщатися в межах країни це означає прямо порушувати 27 статтю Конституції РФ, яка гарантує свободу пересування", - написав адвокат.

Він наголосив, що крім того, порушується і міжнародне законодавство.

"А якщо абстрагуватися від багатостраждального російського правового поля і поглянути на проблему ширше, то в таких діях російських силовиків цілий букет порушень різних міжнародних договорів і конвенцій, наприклад статті 13 Загальної декларації прав людини, статті 14 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод або 5 статті Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", - зазначив Полозов.

Також, за словами адвоката, подібні "заходи" порушують статтю 19 Конституції РФ, яка гарантує захист від дискримінації за расовою і національною ознаками, а дії співробітників поліції, які здійснюють подібні дискримінаційні заходи щодо кримських татар однозначно кваліфікуються статтею 286 КК РФ.

Він висловив припущення, що це не самостійна ініціатива дорожньої поліції і ці дії режисує ФСБ Росії, щоб не допустити приїзд людей з Криму в Ростов для підтримки своїх співвітчизників.

"На мій погляд, краща стратегія протидії незаконним діям силовиків – це не тільки фіксація на відео і стрім безпосередніх дій щодо заборони проїзду в момент події, а й подальше оскарження незаконних дій поліції. Тим самим вдасться не тільки документально зафіксувати допущені поліцією порушення, а й створити передумови для подальшого оскарження порушення фундаментальних прав людини в міжнародних інстанціях", - додав Полозов.

Адвокат Полозов про затримання кримських татар на Керченському мосту

Нагадаємо, сьогодні, 12 січня, на Росії Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону ухвалив незаконне рішення про ув'язнення кримських татар – жителів Білогірського району Криму – Енвера та Різу Омерових позбавили волі на 18 та 13 років відповідно, а Айдера Джаппарова – на 16 років із відбуванням покарання у колонії суворого режиму. 

Вночі 12 січня представники окупаційної влади Криму затримали на Керченському мосту близько 120 кримських татар, які прямували в Ростов-на-Дону на засідання суду у "справі Хізб ут-Тахрір". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"