Затриманих українських моряків можуть відпустити до жовтня, – ЗМІ

Затриманих в Керченській протоці і обвинувачених в порушенні російського кордону українських моряків можуть до жовтня поточного року відпустити під особисту поруку уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, але за умови, що вони продовжать брати участь в судових і слідчих діях

Затриманих українських моряків можуть ві…

Про це передає Depo.ua з посиланням на російську газету "Известия".

"Українська омбудсмен Людмила Денисова направила клопотання про особисте поручительство через МЗС Росії в Слідче управління ФСБ. У російській ноті (від 25 червня, –Ред.) було зазначено, що необхідно надати письмові гарантії відповідно до кримінально-процесуального законодавства Російської Федерації. Приватна порука – форма гарантії участі особи, щодо якої не винесли вирок, в судових і слідчих діях", – пояснив у розмові з виданням адвокат українських моряків Микола Полозов.

Він також зазначив, що зараз ці документи знаходяться в Слідчому управлінні ФСБ, але ще не дійшли до виконавця – слідчого, у провадженні якого знаходиться справа. Саме слідчий повинен у встановлений законом триденний термін винести рішення з цього питання.

За словами Полозова, в разі погодження клопотання моряків звільнять з-під варти. Якщо ж буде отримано відмову, то постанова може бути оскаржена, уточнюється в статті.

В апараті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини підтвердили факт передачі клопотання про особисте поручительство Людмили Денісової відповідним органам РФ, але не змогли уточнити, коли на Росії дадуть відповідь.

При цьому, за словами інсайдера, Москва не відмовляється від пропозиції відправити українських моряків додому, змінивши їм запобіжний захід і отримавши письмові запевнення від Києва, що всі підсудні продовжать участь в процесі над ними. Однак про припинення кримінального переслідування не йдеться, зазначається в публікації.

"Як тільки відповідні особи на Росії отримають необхідний документ від України і вивчать його, можна буде обговорювати подальші кроки. Але ми від своїх слів не відмовлялися", – сказало джерело "Известий".

Нагадаємо, 17 липня суд у Москві продовжив арешт продовжив арешт на три місяці останній групі українських моряків Роману Мокряку, Андрію Оприску, Володимиру Терещенку, Сергію Цибізову, Андрію Шевченку.

18 липня до Палати представників конгресу США внесли проєкт закону про запровадження санкцій проти Росії через захоплення українських моряків та суден.

24 липня російська ФСБ завершила слідство у справі українських моряків.

25 липня під час брифінгу Денісова заявила, що подала клопотання до ФСБ Росії щодо звільнення українських моряків із кремлівського полону під її особисту відповідальність.

Довідка: 15 травня 2018 року в Києві затримали співробітника РІА "Новости Украина" Кирила Вишинського. Того ж дня йому оголосили про підозру в державній зраді. Прокуратура просить для Вишинського 12 років в'язниці.

25 листопада 2018 року російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

25 травня 2019 року морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків.

27 травня Міністерство закордонних справ України направило МЗС Росії ноту з питанням, коли і де будуть повернуті українські моряки і кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Тим часом у Кремлі вважають, що долю затриманих українських моряків повинні вирішити слідство і суд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme