За які заслуги Ганапольському дали український паспорт

Журналісту Матвію Ганапольському, який більшість життя працював на Росії, а останніми часами – на радіо "Весті", дали українське громадянство
Depo.Життя
20 липня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
За які заслуги Ганапольському дали український паспорт
За які заслуги Ганапольському дали український паспорт

Взагалі то Ганапольський народився у Львові та навчався в Києві, але більшу частину життя працював на Росії і на Росію.

Вів різні розважальні та політичні шоу, з 1991 року працював на радіо "Ехо Москви", де був автором рейтингових програм "Репліка", "Клінч", "Я – Ганапольский", "Розворот", "Бунт "Хорьків". Автор телепроектів "Бомонд" на ОРТ, "Ігри гладіаторів" на РТР, "Детектив-шоу" на ТВ-6, ОРТ, ТВЦ, "Цивілізація" ПІК.

Навесні 2014 року Ганапольський перебрався в Україну і 18 березня став ведучим української радіостанції "Радіо Вєсті", холдингу "Мультимедіа-інвест груп", який випускає ще й газету "Вєсті", яку дуже "любить" чимало українських патріотів, за іменування бойовиків "ополченцями" та інші редакційні перли. те, що холдингом керують з Росії в Україні ніхто, звісно, не сумнівається.

"Радіо Весті" розраховано на аудиторію більш розумну, ніж читачі газети "Весті" та відвертим підривом українського патріотизму не займаються, за виключенням шеф-редактора Ірини Гаврилової, яка, нагадаємо, опублікувала на своїй сторінці у "Фейсбуці" знущальницький допис щодо загибелі Героя АТО Василя Сліпака.

Ганапольський таких дописів не публікував, він більш прихований представник "п'ятої колони". Відвертих прибічників Путіна він привселюдно посилає у "жопу", всі у захваті плескають у долоньки, дарують лайки, репости і смайлики, але якщо послідкувати за його роботою, стає видно, що і без відвертого "рускомірства" він займається тим, що цілком можуть вітати у Кремлі - розгойдує ситуацію в Україні. Отже ставлення до нього на наших теренах дуже і дуже неоднозначне.

І хоч зараз він змінив робоче місце, присмак після роботи на "Вестях" все ж таки залишається.

Тому видачу йому громадянства багато хто може сприйняти критично – він міг працювати в Україні і будучи громадянином Росії, в нас законів, які б це забороняли, нема. Багато хто з російських журналістів і так працює.

Отже, приєднання Ганапольського до чималенької когорти російських журналістів-заробітчан, що отримали український паспорт цілком може знову підняти дискусію, а чи потрібні нам нові громадяни з країни-агресора, незалежно від того люблять вони Путіна чи ні. Надто вже полюбляють гості з Москви повчати українців "любити родіну" і не важливо стару чи нову. Український паспорт, зрештою, не та річ, яку можна вручати тільки за медійну впізнаваність. 

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Матвій Ганапольський отримав громадянство України.