UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

З Німеччини від коронавірусу "втікає" понад 2,5 тисячі українців

Протягом середи, 18 березня, різко зросла кількість українських громадян, яких посольство України в Німеччині та генеральні консульства зареєстрували для повернення додому

Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Список нашої дипмісії, посольства, збільшився удвічі – до 1100 осіб. Загалом по ФРН ця цифра перевищила 2,5 тисячі", – сказав Мельник.

Упродовж дня вдалося домовитися про організацію двох рейсів з Берліна (аеропорт Тегель) до Києва (аеропорт Бориспіль) компанії SkyUp: у суботу 21 березня (квитки були миттєво розкуплені) та в понеділок 23 березня.

Крім того, дипломати переконали вітчизняного перевізника, МАУ, здійснити рейс з Берліна у суботу 23 березня. Ціни на квитки – в межах розумного, 169 євро.

Посольство продовжує пробивати можливість залізничного сполучення з Берліна чи Франкфурта-на-Одері через Польщу.

Найскладніша ситуація наразі спіткала сотні українських громадян, які застрягли на німецько-польському кордоні. Їхня доля перебувала у полі особливої уваги посольства, до консульського округа якого належить цей регіон.

В особливо неприємну ситуацію потрапили 46 пасажирів рейсового автобуса Eurovoyage, який польські прикордонники не пропустили через кордон. У середу на доручення посла людей відвідала дипломатка посольства Вікторія Кононенко, яка привезла харчові продукти, воду, гарячі напої та медикаменти, а також морально підтримала людей.

Завдяки її наполегливості та за сприяння активістів вдалося домовитися з мером Франкфурта-на-Одері про безоплатне поселення людей у гостелі, де вимучені співгромадяни зможуть переночувати та поснідати, а завтра нарешті вирушать додому через Угорщину.

На жаль, з польською владою не вдалося домовитися про відкриття гуманітарного коридору для українців, констатував Мельник. Він звернувся до співвітчизників, зокрема автомобілістів, із закликом не чекати на німецько-польському кордоні, а вирушити в четвер через Австрію до австрійсько-угорського пункту пропуску Геґєшгалом-Нікельсдорф.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба домовився з угорською владою про те, що цей кордон лишатиметься відкритим для українських громадян з 21:00 до 05:00 кожної наступної ночі.

Мельник настирливо порадив не зволікати з цією можливістю, поки лишається відкритим кордон між Німеччиною та Австрією.

Нагадаємо, спецлітак президента відправили до Австрії за 33 українцями.

З 17 по 18 березня в Україну доправили майже 4,5 тисяч українців, які опинилися на кордоні без транспортних засобів. 

17 березня ввечері президент Володимир Зеленський оприлюднив відеозвернення, в якому пояснив українцям, які застрягли за кордоном, як вони можуть повернутися додому. 

Станом на ранок 18 березня на території України та за її межами від COVID-19 померли троє наших співвітчизників, ще 24 борються зі недугою.

18 березня у МОЗ підтвердили, що знайшли коронавірус у нардепа Шахова.

Станом на 22:00 18 березня в Україні зафіксовано 16 випадків COVID-19.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme