"Євробляхи" вдвічі збільшили середній вік розмитнених авто

Упродовж пільгового періоду розмитнення "євроблях" було зареєстровано понад 100 тисяч старих автівок, середній вік яких становить 14 років

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на інформацію Опендатабот.

Зазначається, що це – на сім років більше, ніж вік автівок, розмитнених у попередні місяці.

Так, згідно з офіційними даними Державної фіскальної служби (ДФС) України, станом на 25 листопада минулого року в Україні перебувало близько 640 тисяч авто, які потребували розмитнення.

За період пільгового періоду була розмитнена лише шоста частина з них.

Наголошується, що старі машини становлять небезпеку для навколишнього середовища.

"По-перше, це ризик забруднення повітря. Автомобілі, яким 15 років та більше, мають більш високі показники викидів забруднюючих речовин, ніж сучасні авто. По-друге, старі машини швидко ламаються і постає питання, що з ними робити далі. Належної системи утилізації автомобілів в Україні немає", - розповідає еколог та президент Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" Світлана Берзіна.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада схвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 8487 про доступне розмитнення авто на єврономерах. Він передбачає зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення авто, який буде зменшений.

20 лютого повідомлялося, що за час дії законів про пільгові ставки на розмитнення автомобілів із іноземною реєстрацією ("євроблях") до державного бюджету надійшло 7,67 млрд грн.

22 лютого 2019 року спливає термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Довідка: Із 25 листопада 2018 року до 2 січня 2019 року громадяни України здійснили митне оформлення 16,5 тисяч транспортних засобів із іноземною реєстрацією, які було ввезено на митну територію України з 1 січня 2015 року до набуття чинності нових правил ввезення таких автівок та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #дфс