Рада здешевила розмитнення "євроблях"

Верховна Рада схвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 8487 про доступне розмитнення авто на єврономерах

Рада здешевила розмитнення "євроблях"…

За відповідне рішення проголосували 250 депутатів, передає Depo.ua.

Документ передбачає встановлення пільгового періоду в 180 днів для розмитнення авто. Протягом перших 60 днів з початку дії нових норм надається можливість сплатити половину ставки акцизного податку. Протягом третього місяця діятимуть 3/4 нової ставки.

Решту 90 днів будуть діяти ставки акцизного податку, передбачені у цьому законі, але без застосування штрафних санкцій.

Після набуття чинності законом будуть діяти штрафи у розмірі 8500 гривень за порушення умов тимчасового ввезення і транзиту транспортних засобів.

"По-перше, залишається формула, яка була ухвалена в першому читанні з обмеженням коефцієнту віку не більше 15 років... По-друге, понижуючий коефіцієнт 0,5, тобто зниження ставик вдвічі буде діяти протягом 90 календарних днів з дня набуття чинності закону. Отже, ми надаємо можливість протягом 90 днів розмитнювати авто за зниженими ставками вдвічі і це розвантажить роботу митників МРЕО, в тому числі", - прокоментувала голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Формула ставки податку

Так, ставка податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою: Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік.

У цій формулі ставка базова - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу:

- з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об'ємом циліндрів до 3000 куб. см - 50,0;

- з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об'ємом циліндрів понад 3000 куб. см - 100,0;

- з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів до 3500 куб. см - 75, 0;

- з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об'ємом циліндрів понад 3500 куб. см - 150,0.

У формулі К двигун - це коефіцієнт, що визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см.

Крім того, К вік - це коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку.

При цьому для нових авто та авто, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад 15 повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15.

Крім того, ставка податку для транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кВт. годин ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

Також визначається, що ставка податку для транспортних засобів, зазначених у товарних підкатегоріях 8703 10 18 00 (для транспортних засобів, що приводяться в рух тільки електричним двигуном, одним або декількома), 8703 90 10 90, 8703 90 90 00 згідно з УКТ ЗЕД (гібридні легкові авто), встановлюється у розмірі 100 євро за 1 штуку.

Нагадаємо, 7-8 листопада власники авто з іноземною реєстрацією проводять акцію протесту в центрі Києва та озвучили повний перелік вимог до влади.

Акція "євробляхерів" ускладнила рух транспорту центром столиці.

Довідка: 15 червня група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді два законопроекти (№8487 і №8488) – зі змінами до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів, а також про заборону на митне оформлення машин, які не відповідають стандарту Євро-5 і посилення контролю за переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах.

12 липня Верховна Рада підтримала відповідні законопроекти в першому читанні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook