Сім баксів за кепку: Якою символікою "ДНР" та "ЛНР" торгують на Amazon

Уляна Супрун почала флешмоб проти продажу на Amazon символіки "ДНР", якої на платформі і справді чимало. Причому деякі речі виробляються не в Україні і навіть не на Росії

Очільниця МОЗ оголосила про старт флешмобу та закликала писати листи засновнику Amazon Джеффу Безосу із вимогою зняти товари з продажу.

Чимало користувачів перепостили публікацію міністерки.

Відповідний текст з'явився і на сайті харківської правозахисної організації.

Наприклад, пропонують наліпки на одяг та гаджети за $6.

Ще з 2015-го на ресурсі доступна пісня "На моем ватнике нашивка "ДНР" - її рекламують в рамках загальної підписки на музичний сервіс проекту ціною у $1.

Прапори формування є у різних варіаціях. Ціна деяких - понад $60.

Як постачальник товарів часто зазначена фізична особа з українським прізвищем, але не тільки. Наприклад, прапор довжиною у 1,35 метрів постачає німецька контора magFlags, яка абсолютно відкрито торгує символікою. Зокрема, прапор "ДНР" можна знайти і на офіційному сайті компанії.

З символікою "ЛНР" - лише кепка.

При цьому важко запідозрити, що Amazon товари з пропагандою тероризму не відстежує чи принципово виступає за Інтернет без обмежень. Наприклад, за запитом ISIS (ІДІЛ - ред.) видає винятково навчальні та антитерористичні книжки та відео. Єдина із запропонованих наліпок пропонує "напісяти на терористів".

Вочевидь, знову стикаємося з неефективністю інформаційної кампанії, коли той же Безос не заморочується перевіркою товарів, що пропагують українські терористичні організації. Чи то навіть вважає продаж символіки "Л-ДНР" припустимим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна