Які програми з енергоефективності для населення діють в Україні

Уряд продовжує курс на енергоефективність, розширюючи перелік програм підтримки термомодернізації житла
Depo.Життя
13 вересня 2016 10:55
ФОТО: depo.ua
Які програми з енергоефективності для населення діють в Україні
Які програми з енергоефективності для населення діють в Україні

Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву "теплі кредити", пише сайт Тeplo.gov.ua.

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України. Її надають "Ощадбанк", "Укргазбанк", "Укрексімбанк" у розмірі:

- 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
- 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
- 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації.

Громадяни мають можливість отримати часткову компенсацію на енергоефективні заходи не тільки з державного бюджету, а й додатково (15-20%) з обласних та міських програм. Уряд об’єднав зусилля з ОДА та містами і запустив місцеві програми співфінансування заходів з енергозбереження для населення, що дає змогу людям отримати більший розмір допомоги.

У порядку денному Уряду - монетизація субсидій з можливістю її використання на заходи з енергоефективності, а також створення Фонду енергоефективності, який надасть цій діяльності системного характеру.

Участь в урядовій програмі з енергоефективності – це не просто можливість зменшити комунальні платежі. Це ще й внесок кожного громадянина в енергонезалежність України.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя