Як знімався фільм "Донбас", який став тріумфатором у Каннах

Стрічка "Донбас" українського режисера Сергія Лозниці отримала відзнаку за найкращу режисуру Каннського конкурсу "Особливий погляд"

Свою промову Лозниця присвятив свободі мистецтва навіть в умовах тиранії і своєму колезі Олегу Сенцову, який оголосив безстрокове голодування у російській колонії.

"З величезним болем і з величезним захопленням я заявляю свою солідарність з Олегом Сенцовим, з усіма режисерами в різних частинах світу, які борються за свободу, за честь і, в кінцевому підсумку, за людяність. Як би не старалися жорстокі і деспотичні режими переслідувати нас, затикати нам рот і змушувати нас підкорятися їхнім правилам, мистецтво кіно залишиться вільним. Режисери продовжать ламати канони і виходити за рамки - в пошуках знання і правди. Рік за роком Каннський фестиваль доводить це", - зазначив митець.

Depo.ua зібрав факти про титуловану картину на болючу для українців тему війни.

Отже, свою роботу сам Лозниця описує як антивоєнний фільм, герої якого стали жертвами обставин.

"Донбас" знімали спільними силами України, Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії, частину грошей на проект виділило Держкіно.

Сценарій Лозниця написав у 2015-му, на основі відео, які знайшов на YouTube. Матеріали зі Сходу України надзвичайно вразили режисера, і він вирішив створити нову роботу за їхніми мотивами.

Наприклад, у картині зображується весілля "ополченки" Кукла і бойовика БМВ. Подекуди поведінка сепаратистів настільки абсурдна, що драма перетворюється на кіч.

"Я був вражений, наскільки це відео (весілля - ред.) амбівалентне. З одного боку, трагедія, з іншого боку - гротеск. Я вирішив описати ситуацію, в якій все перетворюється на жахіття, падіння і деструктуризацію, в повне руйнування суспільства. Обрав характерні епізоди і характерні, на мій погляд, історії, а потім спробував створити структуру, де ці епізоди пов'язані один з одним", - зазначив Лозниця в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Таких скетчів у фільмі 13, вони ніби перетікають один в одний. На фоні злочинів і тотальної маячні звичайні люди пристосовуються до умов війни. На фоні чутно звуки пострілів і вибухів - реальність постійно нагадує про себе.

Починається картина зі сцен зйомок фейкового сюжету для російських пропагандистів.

Знімали драму минулої зими в Кривому Розі, причому інколи працювали з п'ятої ранку до пізнього вечора.

Головні ролі виконали Тамара Яценко, Георгій Делієв, Ніна Антонова, Наталя Бузько.

"Особливий погляд" (фр. Un Certain Regard) - друга за значимістю (після основного конкурсу) конкурсна програма Каннського кінофестивалю. Фільм-призер програми отримує підтримку у французькому прокаті.

Нагадаємо, що англійські ЗМІ назвали "Донбас" Лозниці соцреалістичним пеклом "Новоросії".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна